Jak wybrać odpowiednie meble do jadalni

Jadalnia to szczególne miejsce w domu. Tu właśnie spotyka się cała rodzina przy obiedzie lub kolacji, tu rozmawiamy, tu podejmujemy przyjaciół oraz znajomych i tu celebrujemy rodzinne uroczystości. Jak wybrać odpowiednie meble to tak ważnego miejsca?

Zacząć powinniśmy od określenia wielkości pomieszczenia i budżetu jaki planujemy wydać. Mając już te informacje możemy określić nasze potrzeby. Przede wszystkim zaczynamy od stołu. To on jest centralnym meblem, ?sercem jadalni?, to wokół niego koncentruje się życie. Powinniśmy określić jak duży powinien być stół, ile osób będzie przy nim siadało na co dzień. Może warto pomyśleć o rozkładanym stole, przyda się on zwłaszcza podczas uroczystości, na które zapraszamy większą ilość osób.

Wiedząc już dla ilu osób stół ma być przeznaczony, zastanówmy się nad jego kształtem, może być okrągły, owalny. Kwadratowy lub prostokątny. Zastanówmy się jaki styl będzie pasował. Czy może ma być to stół klasyczny, ciężki drewniany , czy może wręcz przeciwnie lekki z na przykład szklanym blatem.

 Niezależnie jak będzie on wyglądał musi być wygodny. Przed zakupem, jeszcze w sklepie usiądźmy przy nim, sprawdźmy czy blat jest na odpowiedniej wysokości. Dowiedź się z czego stół jest wykonany, poznaj wszystkie jego zalety ale dopytaj również o wady. Pamiętaj, że szklane blaty są znacznie trudniejsze w utrzymaniu czystości.


Drugim ważnym elementem wyposażenia jadalni oprócz stołu są krzesła. Muszą one oczywiście pasować stylem do stołu ale również muszą być wygodne. Ciężko wyobrazić sobie choćby najmilsze spotkanie jeśli jest nam niewygodnie. Tak jak to miało miejsce w wypadku stołu również krzesła “przetestujmy” przed zakupem.

Meble do jadalni to również różnego rodzaju witryny, komody, barki. Jeśli nie kupujemy gotowych zestawów starajmy się by wszystkie meble komponowały się ze sobą a całe pomieszczenie było spójnie urządzone. W ładnym otoczeniu i w miłej atmosferze nawet drobne kulinarne wpadki mogą pozostać niezauważone.

Jadalnia biała, stół, krzesła białe

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *