Jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią połączony z holem?

Salon, kuchni, hol

Salon z kuchnią i jadalnią połączony z holem tworzące całość stanowią nie małe wyzwanie aranżacyjne. W takim wypadku szczególnie musimy zadbać o spójną stylistykę wnętrza. Hol czy przedpokój informuje nas o ogólnej stylistyce wnętrza, to miejsce w którym witamy naszych gości. W przypadku kiedy hol jest połączony z salonem z kuchnią i jadalnią ważne jest by nawet najdrobniejszy detal znajdujący się w nim był dobrany do ogólnej aranżacji wnętrza. Ta strefa powinna być zintegrowana z salonem z kuchnią i jadalnią. Przedpokój otwarty na strefę dzienną to rozwiązanie nie tylko efektowne ale i praktyczne w wielu domach i mieszkaniach. W artykule podpowiemy jak urządzić salon z kuchnią jadalnią i holem. Pokażemy przykładową aranżacje salonu z kuchnią jadalnia i holem w stylu nowoczesnym z elementami glamour. Wnętrze na zdjęciach zaprojektowane zostało przez nas pod indywidualne zamówienie, pod określone potrzeby, preferencje i możliwości finansowe.

Jak urządzić salon z kuchnią i jadalnia połączony z holem? 

W nowoczesnych aranżacjach liczy się przestrzeń, co raz chętniej pozbywamy się niepotrzebnych ścian działowych i otwieramy wnętrza. Połączenie salonu z kuchnią to najczęściej wybierane rozwiązanie. Co raz częściej jednak decydujemy się na salon z kuchnią i jadalnią połączony z holem. Takie połączenie sprawia wrażenie otwartości, przestrzeni. Idealnie sprawdzi się nie tylko w dużych domach ale i mieszkaniach. Taki wybór daje nam również więcej możliwości aranżacji i funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni. Kiedy urządzamy salon otwarty na kuchnie, jadalnie i połączony z holem musimy przestrzegać pewnych zasad. W efekcie końcowym chcemy uzyskać zintegrowaną, funkcjonalną i piękną strefę dzienną. Jak to zrobić?

Przede wszystkim nie róbmy nic pod wpływem emocji. Dobry plan i dogłębne przemyślenie wszystkiego to podstawa. Sprecyzujmy nasze potrzeby, określmy priorytety. Wnętrze salonu z kuchnią i jadalnia połączone z holem ma być dopasowane do nas i naszego stylu życia. Ma sprawić , że będziemy czuć się w nim komfortowo. Pamiętajmy, że taka otwarta przestrzeń musi być stylistycznie spójna. Kuchnia z salonem musi być zgrana i nie powinna przytłaczać meblami wnętrza salonu. Istotny jest tu wybór zabudowy kuchennej. Zachowajmy spójność kolorystyczną, zrównoważone materiały dekoracyjne, wykończeniowe. Jeśli nie jesteśmy przekonani o słuszności naszych wyborów, nie możemy poradzić sobie z aranżacją wnętrza warto jest zdecydować się na pomoc profesjonalisty i zamówić w Fabryce Projektów projektowanie wnętrz online https://e-wystroj-wnetrz.pl/

Styl glamour we wnętrzach: salon z kuchnią , jadalnia i hol 

Jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią połączony z holem?

Czym charakteryzuje się styl glamour? To połączenie nowoczesności i tradycji. Luksus bijący z wnętrza glamour to nie tylko meble ale i przede wszystkim dodatki jak chociażby zdobione tapety, dekoracyjne listwy, narzuty, poszewki z aksamitu, jedwabiu, żyrandole , lampy kryształowe, elementy posrebrzane , pozłacane czy lustra. Ważne jednak przy tym by nie uzyskać wrażenia kiczu. Na prezentowanych zdjęciach salonu z kuchnią i jadalnią połączonych z holem widać połączenie kolorystyczne bieli, szarości, czerni. Meble w stylu glamour, dodatki uzupełniające wnętrze pasujące stylistycznie oraz lustra i oświetlenie pasujące do całości aranżacji. To nowoczesne wnętrze z elementami glamour jest funkcjonalne i przestronne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *