Kosmiczne wnętrza – trend Galaxy w aranżacji przestrzeni

GALAKTYKA NA SUFICIE, PODŁODZE, ŚCIANACH I MEBLACH

Hit ubiegłego sezonu w tym roku powraca w wielkim stylu! Tym razem nie jako trend odzieżowy, ale wnętrzarski. Projektanci wnętrz, zafascynowani formami i barwami galaktyk, postanowili przenieść je do najbliższej nam przestrzeni. Gwiazdy, komety, mgławice zdobią teraz ściany pomieszczeń, meble i tkaniny oraz przeróżne akcesoria domowe. Są dosłownie wszędzie!

KOSMICZNE INSPIRACJE W MIESZKANIU

Wnętrza inspirowane kosmosem przypadną do gustu nie tylko fanom astronomii. Konstelacje gwiazd przybierają fascynujące kształty, a ozdobione nimi ściany tworzą ciekawy efekt. Idealnie wpisują się zarówno w pomieszczenia mające charakter oficjalny (biura, gabinety czy kancelarie), jak i w prywatne przestrzenie mieszkalne. Ostateczny wydźwięk wnętrza zależy od rodzaju wzoru. Może to być delikatny, ziarnisty deseń w monochromatycznych barwach – takie grafiki najlepiej wyglądają w salonach, gabinetach i wszelkich pomieszczeniach w nowoczesnym minimalistycznym stylu. Z kolei kolorowe gwiazdozbiory urozmaicą pokój nastolatka.

Jak więc wykorzystać trend galaxy we wnętrzu? Inspiracji jest mnóstwo! Najbardziej typowym miejscem dla galaktyki jest … sufit! Planety, gwiazdy i komety znajdujące się na suficie pokoju, stworzą naprawdę spektakularny efekt. Który z dzieciaków nie chciałby takiej bajecznej ozdoby? Jeżeli jednak taki pomysł wydaje się nam zbyt odważny, postawmy na sprawdzone rozwiązanie – tapetę. Marki wnętrzarskie posiadają w swoim asortymencie tysiące grafik w trendzie galaxy. Wystarczy wybrać swoją ulubioną. Fototapeta z motywem galaktyki proponowana jest głównie do pomieszczeń minimalistycznych, klasycznych i utrzymanych w stonowanej kolorystyce. Wzór tapety jest dość intensywny i skupia na sobie niemal całą uwagę. Należałoby więc zadbać o harmonię wystroju przestrzeni. Mocny akcent (w tym przypadku galaxy) nie powinien być zakłócany przez resztę stylizacji.

fototapeta na ścianie galaktyka

canadianliving - fototapeta na ścianie gwiazdy

etsy - poduszka lawa


etsy2 - poduszka wszechświat

fab-lampa układ wszechświata

hiconsumption - dywan galaktyka

modcloth- lampa gwiazdy

pinterest-fototapeta galaktyka

pinterest2-dywan galaktyka

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *