Kuchnia w bloku projekty

Kuchnia w bloku może stanowić naprawdę duże wyzwanie, zwłaszcza gdy jest to nie wielkie pomieszczenie z jakim mamy najczęściej do czynienia. Jak pomieścić wszystkie niezbędne przybory, zapasy żywności, mieć miejsce do pracy a przy tym nie stracić na estetyce kuchni?

Wszystko należy dokładnie przemyśleć i zaplanować. Nie porywajmy się na projektowanie samemu, dzięki wiedzy i doświadczeniu profesjonalnych projektantów uda się nie popełnić wielu błędów, a przy tym funkcjonalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Przechowywanie

Kuchnia to miejsce, w którym przechowujemy nie tylko zapasy żywności. O wiele więcej miejsca będą zajmowały sprzęty kuchenne, przypory i akcesoria do gotowania, pieczenia itp. Jeśli więc chcemy wszystko to pomieścić powinniśmy zaplanować wygodne szafki do przechowywania. Na pewno przechowywanie ułatwią szuflady, w których znacznie łatwiej utrzymać porządek. Zarówno duże, w których zmieszczą się garnki, patelnie, roboty kuchenne jak i te mniejsze wyposażone w organizery na sztućce oraz talerze znacznie ułatwią nam funkcjonowanie w kuchni.

Wyposażenie szafek

Producenci prześcigają się w pomysłach jak usprawnić przechowywanie w kuchni. Dostępnych jest mnóstwo koszy, organizerów, mat, karuzel, które z pewnością wpłyną na jakość przechowywania oraz pozwolą w łatwy i wygodny sposób zmieścić dużą liczbę przedmiotów

Blaty robocze

To właśnie na blatach odbywa się spora część prac, dlatego powinniśmy zaplanować wystarczającą ilość miejsca potrzebnego do przyrządzania potraw. Aby nasza praca była wygodniejsza możemy również zamawiając meble na wymiar dostosować wysokość blatów do naszego wzrostu.

Światło

Odpowiednio dobrane oświetlenie będzie miało wpływ nie tylko na bezpieczeństwo pracy ale również na estetykę pomieszczenia. Umiejętne oświetlenie kuchni może spowodować, że wyda się ona optycznie większa.

Kuchnia w bloku nie musi być trudnym pomieszczeniem do aranżacji, wystarczy przemyśleć swoje potrzeby, zastanowić się jakiego efektu końcowego oczekujemy i wybrać najlepsze rozwiązania, których tak naprawdę jest dostępnych bardzo dużo na rynku.

kuchnia-w-bloku-projekty-fototapeta-miasto-piekarnik w narożniku, stółmeble kuchenne, barek, hokery, fronty szklane wanilia

meble kuchenne, szare, podłoga drewniana, klinkier na ścianie

Kuchnia biała, fototapeta na szkle, grafitowa podłoga


kuchnia wąska, czarny blat, ecru fronty, uchwyty relingowe

kuchnia w kształcie litery L, witryny, szara połysk, szkło na ścianie

Kuchnia szary połysk, nowoczesna, witryny w szafkach górnych, zmywarka 60 , płyta indukcyjna, aranżacja w kształcie litery L z jednym oknem

Mała kuchnia, biała, garfika na forntach kuchennych, szulfady blum

aranżacja kuchni małej w bloku, grafika na forntach górnych, kuchnia biała, szuflady blum, lodówka w zabudowie, piekarnik w zabudowie, oświetlenie led

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *