10 aranżacji małej kuchni

Aranżacje małej kuchni stanowią poważne wyzwanie dla projektantów. O wiele prościej jest urządzić dużą, wygodną kuchnię. Mając do dyspozycji małe pomieszczenie trzeba dołożyć wszelkich starań by było ono funkcjonalne a przy tym nie straciło na estetyce. Jeśli mamy taką możliwość zwróćmy uwagę by w małej kuchni ograniczyć liczbę okien, choć niewątpliwie w większych kuchniach są one atutem w małej kuchni ograniczą dodatkowo przestrzeń, którą można by było wykorzystać pod zabudowę. Jest kilka metod na to by uzyskać więcej przestrzeni w małej kuchni. Począwszy od wykorzystania jasnych kolorów, które optycznie powiększają przestrzeń a skończywszy na zastosowaniu sprzętu AGD o mniejszych gabarytach. Mając na uwadze małą przestrzeń przemyślmy czy nie moglibyśmy zamontować mniejszej zmywarki lub lodówki .Zamiast czteropalnikowej płyty grzejnej można zastosować dwupalnikową. Podobnie rzecz ma się ze zlewozmywakiem-możemy wykorzystać jednokomorowy. Przemyślana przestrzeń do przechowywania żywności, przyborów kuchennych, garnków, patelni również będzie miała korzystny wpływ na urządzenie małej kuchni. Świetnie będą do tego nadawały się wysokie górne szafki sięgające sufitu.

mała kuchnia czerwona połysk barek, czarny blat, jedno okno

Kolejnym sposobem na stworzenia wrażenia większej przestrzeni w małej kuchni będzie montaż witryn. W witrynach można wykorzystać szkło przeźroczyste lub nieprzeźroczyste. Dzięki witrynom nasza zabudowa kuchenna wyda się lżejsza. Świetnym pomysłem będzie zamontowanie podświetlanych półek w witrynach. Są jednak osoby, które mogą poczuć się klaustrofobicznie. Rozwiązaniem dla nich będzie rezygnacja z części zabudowy górnych szafek. Zamiast tego można w tym miejscu zaprojektować otwarte półki, na ścianach można umieścić magnetyczne taśmy do wieszania noży. Można również wykorzystać system specjalnych wieszaków do powieszenia błyszczących garnków. Nawet bardzo małe kuchnie powinny mieć wystarczająco dużo miejsca do pracy by móc wygodnie przygotowywać posiłki.

mała kuchnia czerowna połysk barek, szafki do sufitu, sufit podwieszany

Mała kuchnia to nie jest tylko Twój problem, wiele osób ma podobny kłopot. Dużo mieszkań wyposażonych jest z konieczności w małe kuchnie.

Kuchnia biała, czarne blaty, grafika na fronty, zlew pod oknem

meble kuchenne nowoczesne, sortownik na śmieci, fronty szklane wanilia, blat egger zebrano beżowoszare

Szara kuchnia, czarne blaty, hokery, barek

meble kuchenne, szafki bez uchwytów, blat antracyt, zlew 1,5 komory

mała biała kuchnia w bloku, frontyy podnoszone do górny

długa wąska kuchnia, połysk, stół, szkło na ścianie, mikrofala w szafce górnej

 

Meble kuchenne w wąskiej kuchni, szuflady blum, zmywarka 45, grafika na szkle, czarny blat fronty krem

szkło na ścianie, reling kuchnia buiała, witryny

meble kuchenne białe z blatem drewnianym

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *