12 aranżacji kuchni z wyspą i półwyspem

Jeśli nasza kuchnia wymaga odświeżenia i nie wiemy jak urządzić ją w nowoczesny sposób może aranżacje wyspy i półwyspy staną się inspiracją do zmian. Nowoczesne wyspy i półwyspy kuchenne wykonane z atrakcyjnych materiałów łącza w sobie piękną formę i funkcjonalność. Kuchnia od zawsze była miejscem, w którym oprócz gotowania spotykamy się z rodziną i znajomymi, gdzie dzieci wpadają na szybką przekąskę a my lubimy napić się kawy. Wyspy i półwyspy  sprawiają, że kuchnie stają się atrakcyjne, eleganckie i stylowe a przy tym wygodne. Oto kilka propozycji wysp kuchennych.

Stałe wyspy kuchenne

Te wyspy kuchenne są stałym elementem zabudowy kuchni. Wybierając materiały użyte do jej wykonania idealnie dopasujemy ją do reszty pomieszczenia. Wyspa kuchenna powinna być dopasowana do stylu życia domowników.  Na pewno powiększy miejsce do pracy. Może znaleźć się w niej dodatkowe miejsce do przechowywania a jej blat może posłużyć jako stół

Ruchome wyspy kuchenne

Ruchome wyspy kuchenne mają postać wózka wyposażonego w kółka. Sprawdzą się w mniejszych kuchniach. Możliwość ich przesuwania sprawi, że zawsze będą tam gdzie akurat są potrzebne.

Robocze wyspy kuchenne

Podstawowa funkcją tego rodzaju wysp jest stworzenie dodatkowego miejsca do pracy. Ich blaty mogą być wykorzystywane jako powierzchnia robocza lub możemy zamontować w nim płytę grzejna albo zlewozmywak. Wyspa znacznie powiększy przestrzeń do przechowywania.

Kuchnia z półwyspem


Półwysep świetnie sprawdzi się w mniejszych lub średnich kuchniach. Może on z powodzeniem pełnić funkcję stołu, ale w przeciwieństwie do niego zapewni również dodatkowe miejsce do przechowywania co ma znaczenie zwłaszcza przy mniejszych powierzchniach.

Zarówno wyspy kuchenne jak i półwyspy pozwalają na wykreowanie nowoczesnego designu  i stworzenie strefy wypoczynku w kuchni  w małych domach i mieszkaniach. Aranżacje wyspy i półwyspy w kuchni stają się coraz bardziej popularne zwłaszcza jeśli potrzebujemy większej powierzchni roboczej w kuchni zapewniają również możliwość stworzenia dodatkowych schowków. Są one funkcjonalne i stylowe i z pewnością podwyższą standard naszej kuchni.

kuchnia biało czarna, wyspa kuchenna, blat czarny, szafki białe

Kuchnia biała, drewno, brąz, barek kuchenny
Biała kuchnia z półwyspem
Kuchnia, aranzacja kuchni wanilia połysk, barek kuchenny
Waniliowa kuchnia z półwyspem
kuchnia, aranzacja kuchni szara połysk, barek kuchenny, szafki szare, blaty czarne
Szara kuchnia z półwyspem
Kuchnia biała, wyspa kuchenna, okap wyspowy
Biała kuchnia z wyspą
Kuchnia czerwona, czarna, barek kuchenny, fototapeta na ścianie trawa
Czerwona kuchnia z półwyspem
Kuchnia biała, czarne blaty, wyspa kuchenna biała, podłoga płytki grafitowe
Biała kuchnia z wyspą

KR Glass Design W

wyspa, biała kuchnia, okap w blacie, zlew na wyspie
Biała kuchnia z wyspą, okap w blacie
Meble kuchenne białe, wnętrze farba Benjamin moor, barek
Biała kuchnia z barkiem
meble kuchenne kuchnia angielska, kredens, wyspa ze zlewozmywakiem, witryny
Angielska kuchnia z wyspą
angielska kuchnia meble, wyspa w kuchni, blat kamienny
Angielska kuchnia z wyspą

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *