Motywy kolorystyczne w salonie

Salon odgrywa istotną rolę w każdym domu. Jest to miejsce, które chcielibyśmy ozdobić i zaprojektować w unikalny sposób, sprawiając pierwsze, dobre wrażenie na swoich gościach, gdy nas odwiedzają. Najważniejszym elementem w tym pokoju jest kolor. Kolory ścian nadaje piękny i niesamowity efekt. Jest to najbardziej efektywne narzędzie w tworzeniu relaksującej i przyjaznej atmosfery. Oto kilka kolorowych motywów i schematów, które można zastosować w salonie:salon, sofa, fotel, klinkier, żyrandol, stół biały, krzesła

Zielony motyw:  Ten kolor będzie nadawać unikalny powiew świeżości w swoim salonie. W salonie jest miejsce na relaks i odpoczynek, a z tym kolorem można zbudować odprężający nastrój. Zawsze należy stosować lekkie odcienie zielonego koloru. Możesz również zastosować  kombinacje zieleni z innymi kolorami. Spróbuj użyć białego lub delikatnie żółtego koloru.  Można również umieścić zielone rośliny lub zioła, które będą świetnym akcentem w salonie. Spróbuj umieścić drewniane meble i stwórz ciepły wystrój salonu.

Czerwony motyw: Czerwony kolor jest popularnym kolorem motywu przewodniego. Czerwony kolor daje poczucie luksusu. On również daje poczucie ciepła i intymności. Kolor czerwony daje Ci energię po całym dniu  pracy.  Nie zaleca się malowania wszystkich ścian w tym kolorze .Możesz pomalować jedną lub dwie ściany salonu, które można połączyć z lżejszymi odcieniami w  innych kolorach, takimi jak krem lub biały. Można również umieścić akcesoria w kolorze czerwonym w celu uzupełnienia białego koloru ścian. Ale należy pamiętać, aby nie używać zbyt dużo czerwonego koloru w salonie,.


Żółty motyw: Żółty to kolor słońca. To kolor ciepła, szczęścia i radości. Tworzy kojącą i przyjazną atmosferę w każdym miejscu. Stosuj lekkie odcienie żółtego koloru. Można malować nim ściany, ale można również umieścić musztardowe poduszki i zasłony.  Można również utworzyć kombinacje z tym kolorem. Malować można np.  tylko wykończenia. Możesz także spróbować połączyć fiolet z żółtym kolorem tworząc kontrasty.

Biały i szary  motyw: Jeśli chcesz nadać swojemu salonowi wyrafinowany wygląd, to możesz zdecydować się na neutralną kolorystykę. Biały krem lub jaśniejsze odcienie szarości są powszechnie stosowane do dekoracji salonu. Możesz pomalować ściany w połączeniu  bieli i szarości. Można wyeksponować grafikę lub obraz na dowolnej ścianie, aby nadać jej wyrafinowany wygląd. Jedną z zalet tej kolorystyki jest  to, że można połączyć ją z dwoma lub więcej kolorami farb. Te kolory łatwo łączą się także z meblami.

Niebieski  motyw: Możesz wybrać niebieski kolor farby by dać swojemu salonowi chłodne i orzeźwiające spojrzenie. Odrobina koloru niebieskiego w połączeniu z bielą stworzy miłą atmosferę.

Brązowy motyw: Brązowy kolor daje klasyczny wygląd pokoju. Możesz malować swój pokój w odcieniach brązu z odcieniem białym lub kremowym farby stworzyć miły wygląd wnętrza.

Pomarańczowy motyw: Podobnie jak czerwony, pomarańczowy również używaj w jasnych tonacjach. Ten kolor buduje ciepłą atmosferę w salonie. Użyj neutralnych kolorów mebli i akcesoriów do uzupełnienia  pomarańczowych ścian pomieszczenia.

salon, ściana z tv, meblościanka, stolik kawowy połysk, żyrandol w salonie


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *