Wyspy kuchenne, porady i zdjęcia

Możesz dodać funkcjonalności i wygody swojej kuchni, rozwijając swój projekt kuchni przez wyspy kuchenne. Wyspa pomaga również w rozbudowie miejsce do przechowywania i zwiększenia miejsca na blacie kuchennym.

Mając na uwadze aktualne potrzeby i  pragnienia, nowoczesne domy mogą teraz uzyskać ten sam materiał na blacie, wyspach i szafkach kuchennych. To tworzy integralny wygląd i wystój kuchni. W przeciwieństwie do tego, na topie są z powrotem wolnostojące szafki kuchenne z blatami, które mogą być w różnych kolorach oraz materiałach.

Ci, którzy chcą zintegrować swoje kuchnie mogą spróbować ustawienia centralnego wyspy co da lepsze wykorzystanie przestrzeni w kuchni. Są też inne korzyści choćby taka, że nie trzeba mieć przed sobą ściany podczas gotowania swojej ulubionej potrawy.

kuchnia, wyspy kuchenne, okap w blacie, biała kuchnia


Istnieje wiele celów korzystania z wyspy. Zazwyczaj właściciele domów decydują się na wyspę, żeby mieć otwarte półki i szafki wraz z dodatkowym obszarem roboczym. W niektórych kuchniach wyspa służy tylko jako dodatkowy blat roboczy. W nowoczesnych kuchniach robi się stojaki na wino, schłodzone szuflady w dolnym obszarze składowania. W innych kuchniach wyspa jest od dzieleniem, który odróżnia kuchnię i stół. Na wyspie sprawdzają się przyłącza elektryczne oraz hydrauliczne co zwiększa jej użyteczność. Można na wyspie stworzyć nawet stanowisko pracy, ponieważ jest to idealne miejsce do umieszczenia ważnych rzeczy. Inne zastosowanie wyspy to między innymi, stojak na wino, stojak do lodu czy chłodziarka do win itp. dodają one funkcjonalności kuchni .

Innym rozwiązaniem, które można zastosować w wypisie jest montaż drugiej zmywarki wraz z piekarnikiem lub mikrofalą. Jeśli kuchnia jest mała lub średniej wielkości, to najlepszym rozwiązaniem  jest wykorzystanie wyspy dla zlewozmywaka. W ten sposób nie przerywając pracy w kuchni można rozmawiać z domownikami czy przyjaciółmi. Pod oknem zlew daje wiele korzyści i doskonała opcję. W przypadku dużych kuchni wyspę można traktować jako drugi zlew. Mikrofala i lodówka może być umieszczona w trójkącie, ta forma da nam tzw, trójkąt roboczy, który sprawdza się doskonale.

W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na rodzaj wyspy. W małych kuchniach wyspy można wykorzystać  w najlepszy sposób tj. zaprojektować szafki na każde stronie, gdzie można również umieścić płytę grzewczą. Jeśli chcesz mieć wyspę do tradycyjnych wnętrz kuchennych, można zdecydować się na wyspę, która ma nogi wraz z półkami do przechowywania rzeczy. Wyspa może być stosowana jako blat do spożywania przekąsek. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

kuchnia biała, wyspa kuchenna, szkło na scianie, podłoga drewniana

Tworząc trójką roboczy, praca w kuchni staję się łatwiejsza. Jeśli gotujesz, a następnie trzeba co wziąć  z lodówki z  drugiej strony twoje dzieci mogą jednocześnie bezproblemowo korzystać z mikrofali przygotowując sobie przekąski. Piekarniki  w zabudowie nie są najczęściej wykorzystywane w trójkącie roboczym. Wyspa może być blisko tego miejsca, bo po pieczeniu, żywność może być umieszczona na wyspie. Tak więc zgodnie z wymaganiami można zorganizować Wszystko według wyboru.

Jeśli jest dużo miejsca w kuchni, to możesz mieć dwie wyspy kuchenne. Ustawienie wyspy odbywa się w taki sposób, że obejmuje cała kuchnię. Na przykład jedna wyspa może być umieszczona wewnątrz trójkąta roboczego w kuchni, podczas gdy lodówka, zlew, itp. można ustawić w położeniu jakim lubisz. Druga wyspa służy do podawania żywności i może być umieszczona w kierunku telewizora. Wyspa może być zastosowana jako rodzaj podziału pomiędzy kuchnią, a przylegającym pomieszczeniem np. salonem, jadalnią. Blat i zlew powinny posiadać spójną kolorystkę. Krzesła i poduszki stanowią dekorację.

Rynek pełen jest designerskich wysp, które różnią się stylem, kolorystyką, materiałem, z którego są wykonane oraz przeznaczeniem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *