Projektowanie salonu do codziennego użytku

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiego mieszkania z jednym lub dwoma pokojami nie musisz rezygnować z wyznaczenia przestrzeni pełniącej funkcję salonu. Możesz stworzyć miejsce dla swojej rodziny i przyjaciół, które będzie jednocześnie pokojem codziennym. Oto kilka wskazówek dotyczących projektowanie salonu do codziennego użytku

Kolorystyka salonu

Kolor odgrywa bardzo ważną rolę w tworzeniu nastroju wnętrza. Unikaj ciemnych nasyconych barw, np. niebieskiego czy czerwonego. Kolory te sprawią, że pokój wygląda na mniejszy i zatłoczony. Spróbuj wykorzystać coś, co pomoże zbudować relaksującą atmosferę np. biel, krem, jasny odcień szarości. Można te kolory łączyć ze sobą, będzie to również świetny sposób aby udekorować salon. Wykorzystaj ciemniejsze akcenty dla podkreślenia charakteru, można w ten sposób uzyskać ciekawy efekt.


salon, projektowanie salonu, jadalnia, stół, oświetlenie, stolik kawowy, meble skórzane, meblościanka

Meble

Użyj wygodnych mebli, postaraj znaleźć nietuzinkowe rozwiązania nadające indywidualny charakter wnętrzu, podkreślające osobowość właścicieli mieszkania. Warto przemyśleć zakup mebli modułowych, które łatwo dostosować do potrzeb w danej chwili. Rozwiązaniem może być niewielki rozkładany stół, w razie potrzeby można go powiększyć i dopasować do liczby osób, które mają przy nim usiąść. Zastanów się nad sprzętem RTV. Jeśli nie ma miejsca na szafkę można np. telewizor powiesić na ścianie. Nie umieszczaj zbyt dużego telewizora w małym pomieszczeniu, może dać to efekt optycznego pomniejszenia wnętrza.

salon, projektowanie salonu, kominek, komoda, podłoga Barlinek, stolik, stół

Materiały

Wybierz trwałe materiały. Najlepiej sprawdzi się skóra. Nie jest to co prawda najtańsze rozwiązanie ale w zamian otrzymujemy piękny efekt. Zaletą skóry jest również łatwość utrzymania jej w czystości, zwłaszcza jeśli w mieszkaniu są dzieci albo zwierzęta.

Dekoracje

Udekoruj pokój różnymi akcesoriami. Możesz powiesić na ścianach obrazy lub  grafiki. Odpowiednio oprawione zdjęcia umieść na półkach lub stoliku. Dodaj własne akcenty, stwórz przestrzeń odzwierciedlającą Twoją osobowość.  Nie zapomnij o doborze firan, zasłon lub poduch na kanapie. Pamiętaj jednak, że niewielkie wnętrza „ nie lubią” zbyt dużej ilości drobiazgów. Łatwo w nich stworzyć wrażenie bałaganu. Projektowanie salonu może stać się ciekawym zajęciem przynoszącym wymierne efekty. Jeśli umiejętnie dobierzemy meble i dodatki stworzymy przytulny salonik, wygodne miejsce na czas relaksu dla całej rodziny i spotkań z przyjaciółmi.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *