Jakie meble wybrać do salonu

Istnieje wiele możliwości urządzenia salonu. W zależności od jego wymiarów, usytuowania okien, drzwi, od tego czy jest on otwarty na kuchnię  lub połączony z jadalnią i oczywiście potrzeb i gustu mieszkańców będzie on różnie urządzany. Salon to miejsce, w którym odpoczywamy w ciągu dnia, oglądamy telewizję czytamy, spotykamy się ze znajomymi. Dlatego powinien być tak zaplanowany by w wygodny sposób zapewnić miejsce na wszystkie te czynności. Głównymi meblami salonu są kanapy bądź sofy, fotele, dobrze by znalazł się tam mały stolik kawowy.salon, wnętrze brąz, biały, salon, kuchnia, żyrandol, stolik kawowy, stół, jadalnia, kominek


Jeśli mamy dość miejsca można dodatkowo umieścić w salonie szezlong. Meble w salonie, nie zależnie od tego w jakim stylu urządzamy salon powinny być dopasowane wielkością do rozmiarów wnętrza. Zbyt duże meble lub ich zbyt wielka ilość sprawią, że pomieszczenie wyda się mniejsze niż jest w rzeczywistości a także może utrudnić dostęp do niektórych sof, foteli, czy półek. 

salon, narożnik beż, ściana z telewizorem, stół, stolik kawowy drewno

Część wypoczynkowa powinna znajdować się trochę dalej od telewizora, by móc spokojnie rozmawiać bez przekrzykiwania telewizora. Pamiętać należy o odpowiednich odległościach pomiędzy meblami tak by przechodząc nie wpadać na nie. Warto wspomnieć, że wybierając lżejsze, neutralne kolory ścian łatwiej będzie dopasować meble zarówno w nowoczesnym jak i klasycznym stylu. Dopasowując  kolorystycznie zasłony, abażury i dywan do koloru tapicerki mebli tworzymy główny motyw kolorystyczny, który wzbogacić można kolorowymi detalami podkreślającymi charakter wnętrza. Należy starać się wyeliminować wszystkie zbędne przedmioty by nie stworzyć wrażenia bałaganu. Nie wyklucza to posiadania ulubionych bibelotów, warto jednak zwrócić uwagę na ich ilość by nie przytłoczyły one pomieszczenia. Obrazy, żywe rośliny lub piękne bukiety z kwiatów są idealnym dodatkiem do salonu. Miłym elementem wyposażenia salonu jest kominek zarówno tradycyjny jak i  biokominek, z pewnością wprowadzi on ciepłą atmosferę tak w tradycyjnych wnętrzach jak i w nowoczesnych.

salon, Żyrandol, kominek, komoda, stolik kawowy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *