Precyzyjnie dopasowane rolety

Decydując się na zakup rolet brane są pod uwagę różne kryteria. Znaczenie ma wystrój wnętrza, jego kolorystyka, kolor samej tkaniny oraz sposób konserwacji i montażu rolet. Jeszcze jednym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest lokalizacja pokoju i jego nasłonecznienie, w którym rolety będą umiejscowione. Odpowiednio dopasowane rolety będą bowiem pełniły nie tylko funkcje ozdobne wnętrza ale również praktyczne pozwalając decydować o intensywności światła w każdym z pomieszczeń. Oto kilka podpowiedzi ekspertów sklepu internetowego KupRolety

KupRolety

Wschód

Okna od wschodniej strony wpuszczają o poranku sporą ilość światła, które jest dodatkowym bodźcem energetycznym dla osób mających kłopoty z wstawaniem. Jednak niektóre osoby mogą skarżyć się na ich dokuczliwe działanie. W tym przypadku świetnym pomysłem będą rolety w ciemnym kolorze, które absorbują światło oraz pomogą w stworzeniu odpowiednich warunków w nocy i nad ranem do odpoczynku. Po wstaniu z łóżka wystarczy mocowane w kasecie osłony związać i cieszyć się słoneczną pogodą. Klasyczne rolety mocowane w kasecie dobrze sprawdzą się w sypialni.

Roleta Helios Kuprolety
Roleta Helios Kuprolety

Zachód


Pomieszczenia od strony zachodniej są oświetlane i ogrzewane przez słońce do późnych godzin wieczornych. Tu sprawdza się tkaniny, które w pierwszej połowie dnia będą zdobić okna natomiast wieczorem zapobiegną mocnemu nagrzaniu się wnętrza. Do tego typu rolet zaliczyć np. można rolety Helios albo Solaris. Szczelne prowadnice i solidne wykonanie pozwoli zapobiec przenikaniu promieni słonecznych oraz zapewni kontrolę ich natężenia.

Rolety
Rolety

Północ

Okna skierowane w północnym kierunku zapewniają równomierne docieranie światła dziennego. Często tego typu pomieszczenia wydają się być chłodne, ciemne i niestety mało atrakcyjne. Zatem montowane tu rolety powinny być w jasnych kolorach z transparentnego i delikatnego materiału. Powinny rozpraszać światło a nie blokować je by nadać wnętrzu cieplejszy, pogodniejszy charakter. Wykorzystując gładkie tkaniny w jasnych odcieniach stworzymy miłą dekorację oraz rozświetlimy pomieszczenie.

Roleta rzymska KupRolety
Roleta rzymska

Południe

Pomieszczenia w których okna znajdują się z południowej strony są silnie nasłonecznione przez większą część dnia. Otwarte okna zwłaszcza latem powoduje, że w nagrzanym już wnętrzu temperatura wzrasta. Nie wpływa to korzystnie na samopoczucie domowników. Najlepszym rozwiązaniem nie tylko do sypialni ale także do gabinetu oraz innych pomieszczeń, w których znajduje się sprzęt elektroniczny jest montaż rolet podgumowanych. Skutecznie odbijają one promienie światła, ich cecha charakterystyczna jest dobra szczelność oraz izolacja termiczna.

Wybierając rolety często zapominamy uwzględnić położenie pomieszczenia. A dobór odpowiednich rolet znacząco wpływa na nasz komfort, koncentrację i jakość snu. Warto więc każde z okien potraktować w indywidualny sposób dobierając odpowiedni do warunków mechanizm.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *