Metamorfoza pokoju – pokój Macieja i Mateusza z Benjamin Moore

Rodzice postanowili spełnić marzenia swoich synów dotyczące posiadania kolorowego pokoju, ozdobionego motywami z ulubionych bajek. Zaprojektowanie nowego wnętrza powierzyli ekipie programu „ Szybkie Metamorfozy”. Chłopcy dokładnie określili przed kamerą swoje oczekiwania. Młodszy Mateusz chciał mieć pokój z Monster Truck i „Gwiezdne Wojny” starszy z kolei Maciej chciał by pokój nabrał przestrzeni, podłoga miała być drewniana, chciał również aby w pokoju znalazło się biurko i krzesła. Obaj chłopcy nie mogli doczekać się skończenia prac i zobaczenia efektów zastosowanych przez ekipę „Szybkich Metamorfoz”

Metamorfoza pokoju chłopców
Pokój dziecięcy inspirujący zarówno do nauki i zabawy? O tym, jak go stworzyć w NOWOROCZNYM odcinku “Szybkich Metamorfoz” z marką Benjamin Moore

Przed architekt wnętrz, autorką i prowadzącą program „ Szybkie Metamorfozy” Magdaleną Borowiak – Wróblewską stało nie lada wyzwanie. Z niewielkiego, podłużnego pokoju musiała „ wyczarować” przestronne wnętrze oraz stworzyć w nim miejsce do nauki uwzględniając jednocześnie pasje obu chłopców. Magdalena Borowiak – Wróblewska postanowiła drewniane sosnowe meble oraz podłogę w podobnym odcieniu a także błękitne ściany zastąpić bielą i jasnym, ciepłym odcieniem szarości co pozwoliło zaszaleć z bardzo kolorowymi dodatkami, które spodobały się chłopcom. Poprzednie wyposażenie pokoju, oraz zastosowana kolorystyka optycznie go pomniejszały, teraz wnętrze nabrało tak oczekiwanej przestrzeni.

Pokój chłopców, metamorfoza

Ponieważ pokój należy do dwóch bardzo energicznych chłopców wykorzystano niezwykle odporną na szorowanie farbę ceramiczną nowej generacji Regal Select 548 marki Benjamin Moore. Zastosowana w tej farbie innowacyjna technologia znacznie zmniejsza stopień wnikania w pomalowaną nią powierzchnię zabrudzeń a podczas czyszczenia ścian nie wybłyszczają się one.


Pokój Maćka i Mateusza wydaje się wyższy dzięki zabiegowi polegającym na pomalowaniu podłogi na ten sam kolor co ściany a dodatkowo wpływa to na jeszcze ładniejsze wyeksponowanie kolorowych detali.

BM_pokój dziecięcy 10

Wielką niespodzianką przygotowaną przez ekipę „ Szybkich Metamorfoz” dla chłopców były tablicowe drzwi, które można wykorzystać zarówno do nauki jak i twórczych zadań. Wykonanie takiego efektu możliwe było dzięki zastosowaniu czarnej farby tablicowej Chalkboard Paint 307 marki Benjamin Moore. Nad biurkiem stworzona została magnetyczna powierzchnia, na której przypinać można notatki lub rysunki.

BM_pokój dziecięcy 5, farba tablicowa,

Magdalena Borowiak – Wróblewska zaplanowała także dla chłopców przestrzeń, w której będą mogli oni spożytkować swoją energię w deszczowe lub mroźne dni. Umieszczona została tu gimnastyczna drabina co bardzo ucieszyło chłopców.

BM_pokój dziecięcy 11, biurko

Metamorfozę pokoju Maćka i Mateusza z udziałem marki Benjamin Moore obejrzeć można na stronie: benjaminmoore


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *