Szafa narożna w sypialni

Wiele osób decyduje się na szafę w sypialni. Do wyboru są gotowe szafy kupowane w sklepach meblowych oraz szafy zamawiane na wymiar. Szafy montowane na zamówienie mają tę przewagę nad szafami wolnostojącymi, że są dopasowane do potrzeb użytkownika oraz właściwości pomieszczenia. Dzięki nim można wykorzystać przestrzeń, która jest niedostępna dla tradycyjnych szaf, np. poddasza, różnego rodzaju skosy itp. Szafą można również zabudować narożnik.

Poniżej przedstawiony został przykład szafy narożnej w sypialni. Po prawej stronie szafy znajdują się półki przeznaczone do układania ubrań, poniżej wysuwana półka na torebki a także wysuwane kosze. Są one dobrym pomysłem gdyż bez potrzeby wysuwania widać całą zawartość kosza, jego konstrukcja zaś zapewnia cyrkulację powietrza. Kolejny moduł szafy wyposażony został w dwa drążki przeznaczone do wieszania krótkich ubrań typu marynarka, koszula, spódnica. Na samej górze znajduje się półka pawlaczowa. Kolejnym elementem wyposażenia szafy jest pojedynczy drążek do powieszenia dłuższych ubrań, np. płaszczy, dłuższych kurtek bądź sukienek.


W ostatniej części szafy zaplanowano szerokie półki, na których układać można złożone ubrania, specjalne, wysuwane półki na buty i szuflady, które wyposażone w organizery ułatwią utrzymanie porządku przy przechowywaniu bielizny, pasków, krawatów i innych drobnych akcesoriów. Góra także została przeznaczona na półkę pawlaczową, na której przechowywać można sporadycznie używane rzeczy.

Szafa narożna z grafiką w sypilani, cztery drzwi, calvados

Zapakowane w kartony albo w worki próżniowe czekały będą one na odpowiedni sezon. Ciekawym elementem wyposażenia tej szafy jest zamontowana bezpośrednio w szafie deska do prasowania. Sama deska nie zajmuje dużo miejsca, gdy nie jest używana, złożona wsunięta jest do wnętrza szafy. Jeśli natomiast zachodzi potrzeba jej użycia wystarczy ją wysunąć i rozłożyć blat do prasowania. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwala na szybkie przeprasowanie ubrań, nie martwimy się również o miejsce na deskę.

Szafa narożna z grafiką w sypialni, szafka nad łóżkiem z grafiką, drewniane łóżko

Ponieważ planujemy szafę narożną do sypialni pamiętajmy, że zamawiając szafę na wymiar mamy możliwość takiego dobrania wypełnieni drzwi, które idealnie dopasowane będzie do charakteru, stylu i kolorystyki sypialni. Taka szafa może być prawdziwą ozdobą wnętrza.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *