Salon z jadalnią

W salonie odpoczywamy, oglądamy telewizję, spędzamy czas z rodziną a także przyjmujemy gości. To pomieszczenie, w którym powinniśmy czuć się swobodnie. Najważniejszymi meblami w salonie są kanapy i fotele. Przydatny jest podręczny stolik kawowy. Od naszych upodobań zależy w jakim stylu urządzimy salon. Ważne jest by uzyskać komfort nie rezygnując z funkcjonalności. Wybierając meble weźmy pod uwagę nie tylko ich formę ale także wypełnienie, materiał jakim zostały obite, wielkość, trwałość i oczywiście wygodę. Ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane meble różne będą sposoby ich pielęgnacji.

salon z jadalnią, palisander, fornir, stół, krzesła, sufit podwieszany


Jeśli w domu są małe dzieci lepszym wyjściem niż tkanina będzie skóra, którą łatwiej utrzymać w czystości. Poniżej przykład salonu z wygodnymi kanapami i fotelem oraz ciekawym stolikiem kawowym. Interesującym meblem jest panel TV, który nie tylko stanowi ozdobę salonu ale jest praktycznym meblem, w którym przechowywać można np.  płyty DVD. Wszystkie meble pięknie komponują się ze sobą. Salon jest wnętrzem, którym domownicy na pewno zrelaksują się.

W tym przypadku salon połączony jest z jadalnią. Zabieg ten znacznie zwiększa przestrzeń. Jednak wyraźnie zaznaczone strefy jadalni i salonu wyznaczają funkcje poszczególnych powierzchni. Najważniejszym elementem wyposażenia jadalni jest stół. Wokół niego koncentruje się całe życie w jadalni. Przy nim jemy codzienny obiad i uroczystą, świąteczną kolację albo też celebrujemy rodzinne uroczystości.

salon z jadalnią, kuchnia otwarta, fronty wanilia, blaty drewniane, okna dąb złoty

W zależności od ilości miejsca w  jadalni stół może być mniejszy lub większy. Jeśli lubimy wspólne biesiadowanie a nie mamy zbyt dużo miejsca by na co dzień w jadalni stal duży stół, można wybrać stół rozkładany. W zależności od potrzeby wystarczy rozsunąć go aby wystarczyło dla każdego miejsca. Jeśli jest taka możliwość dobrze by stół stał w  pobliżu okna lub naturalnego źródła światła. Pamiętajmy aby umieścić nad stołem oświetlenie na wysokości, która nie będzie przeszkadzała siedzącym osobom.

Salon z jadalnią zdjęcia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *