Nowoczesna kuchnia, układ kuchni w kształcie litery „L”

Różne są kuchnie i różne układy mebli można w nich zastosować. Popularnym i praktycznym jest układ przypominający literę „L”. Tym razem przedstawiamy kuchnię w stylu nowoczesnym. W wysokich szafkach znalazł swoje miejsce piekarnik oraz mikrofala. Pozostała część słupka wykorzystana została na duże, wygodne szuflady i szafkę. Wysoka zabudowa zwiększa przestrzeń do przechowywania. Obok wysokiej zabudowy w szafkach dolnych znajdują się szuflady. Są one bardzo praktycznym rozwiązaniem, ułatwiają utrzymanie porządku, zwłaszcza te które wyposażone są w specjalne wkłady na sztućce i inne przybory kuchenne oraz np. na talerze.

kuchnia w kształcie litery L, witryny, szara połysk, szkło na ścianie


Kolejnym elementem zabudowy jest szafka, w której umieszczona została płyta grzejna. Następna szafka narożna może zostać wyposażona w specjalny system wysuwanych półek, które pozwalają w pełni wykorzystać przestrzeń oraz zapewniają łatwy dostęp do wszystkich przedmiotów w na nich ułożonych. Obok znajduje się zmywarka ukryta za takim samym frontem jakie znajdują się w całej zabudowie kuchennej. Tworzy ona spójną całość z resztą mebli. Pod oknem został umieszczony zlewozmywak wraz z szafką, w której znajdować się może tradycyjny kosz na śmieci lub nowoczesny organizer na segregację odpadów.

Układ kuchni w kształcie litery L, szuflady duże blum tandembox, zmywarka 60

Kolejna szafka także została wyposażona w szuflady. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie akcesoria typu zawiasy z wieczystą gwarancją lub systemy szuflad pozwalające otworzyć je dosłownie jednym palcem. Często w kuchni mamy zajęte ręce wystarczy wtedy lekko docisnąć szuflady by sama się wysunęła, w znacznym stopniu może to  ułatwić pracę. Ciąg szafek zakończony został lodówka przeznaczoną do zabudowy.  Niewielka ilość szafek górnych sprawia, że kuchnia nie jest zbyt „ciężka” wizualnie. Dodatkowo witryny w górnych szafkach dodają jej lekkości.

Kuchnia szary połysk, nowoczesna, witryny w szafkach górnych, zmywarka 60 , płyta indukcyjna, aranżacja w kształcie litery L z jednym oknem

Mimo, że dominują tu ciemne kolory( grafit, szarość) kuchnia nie sprawia wrażenia małej. Wpływ na to maja fronty wykonane w połysku oraz duża powierzchnia szkła na ścianie, które odbijają światło. Kuchnia jest atrakcyjna wizualnie i elegancka. Dobrej jakości blaty, fronty oraz akcesoria sprawią, że posłuży ona długi czas użytkownikom.

Zdjęcia kuchni w kształcie litery L


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *