Jak umeblować małą kuchnię w bloku?

Wielu z nas ma do dyspozycji niewielką kuchnię i równie wielu stoi przed dylematem jak ją umeblować. Mała kuchnia tworzy pewne ograniczenia, nie oznacz to jednak , że nie można ja umeblować w funkcjonalny sposób. Na początek warto zastanowić się jakie są nasze oczekiwania, jaki tryb życia prowadzimy, ile miejsca będziemy potrzebowali do przechowywania żywności a ile przeznaczymy na przybory i sprzęty kuchenne. W małej kuchni przemyślmy czy możemy sprzęt AGD zastąpić mniejszymi odpowiednikami, np. zamiast zmywarki o szerokości 60 cm może wystarczy 45-centymetrowa, być może wystarczy mniejsza lodówka albo zlew jednokomorowy z ociekaczem zamiast dwukomorowego. W ten sposób można zaoszczędzić trochę miejsca i przeznaczyć go np. na zwiększenie powierzchni blatu. W malej kuchni sprawdzą się jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń, nie znaczy to jednak, że musimy zupełnie zrezygnować z ciemnych bądź intensywnych kolorów. Mogą one posłużyć jako ozdobne detale do zaakcentowania charakteru kuchni.

Mała kuchnia, biała, garfika na forntach kuchennych, szulfady blum


W przedstawionym projekcie zaplanowana została lodówka do zabudowy, obok znajduje się zmywarka o szerokości 45cm. Następna szafka, to szafka zlewozmywakowa, w której zamontować można organizer na segregacje odpadów. Kolejna szafkę wyposażyć można w wysuwany kosz na garnki, magic corner lub Le mans. Następne są wygodne szuflady blum tandembox boxide oraz górna szuflada z blum tandembox z wkładem na sztućce. Ostatnia szafka przeznaczona jest do montażu piekarnika, pod którym znajduje się szuflada na patelnie metabox  oraz płyty grzejnej. W tym wypadku to układ przyłączy wyznaczył miejsce dla tych sprzętów.

kuchnia w bloku, szuflady blum, szkło na ścianie, fototapeta na frontach kuchennych

Fronty górnych szafek zdobi szkło z grafiką w ramkach aluminiowych. Został w nich zastosowany tzw. podchwyt. Pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami na ścianie zaplanowano białe szkło- lacobel, który nie tylko zdobi ale również zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniami i jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Ozdobę stanowi również oświetlenie. W przypadku tej aranżacji zaplanowano podświetlenie LED górnych szafek oraz cokołu.

Ważnym elementem każdej kuchni jest stół. Tu także znalazł on swoje miejsce. Wygodnie może przy nim usiąść cała rodzina przy wspólnym śniadaniu czy obiedzie.

aranżacja kuchni małej w bloku, grafika na forntach górnych, kuchnia biała, szuflady blum, lodówka w zabudowie, piekarnik w zabudowie, oświetlenie ledMała Kuchnia w bloku zdjęcia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *