Sypialnia w bloku z turkusem

Sypialnia jest najbardziej prywatnym pomieszczeniem w każdym domu. Często nie zdajemy sobie sprawy jak dużo czasu w niej spędzamy. Biorąc pod uwagę nocny odpoczynek oraz krótkie drzemki w ciągu dnia jest to od kilku do kilkunastu godzin każdego dnia. Sypialnia powinna być więc miejscem sprzyjającym relaksowi i odpoczynkowi. Nie bez znaczenia jest dobór mebli i innych przedmiotów. Ponieważ większość mieszkań nie należy do dużych w sypialni często musi znaleźć się miejsce do przechowywania np. ubrań. Warto przemyśleć aranżacje sypialni tak by była ona miejscem, w którym dobrze się czujemy. Centralnym meblem w każdej sypialni jest łóżko. Musi ono być wygodne a materac dopasowany do naszych potrzeb. W sypialni dobrze jest przeznaczyć miejsce na szafki nocne, na które możemy odłożyć czytaną przed snem lekturę bądź szklankę z wodą.

sypilania, szafa wnękowa, szafa narożna, grafika, fototapeta, turkus

Często w sypialni znajdują się szafy. Do wyboru mamy zakup gotowej szafy wolnostojącej lub tej wykonanej na zamówienie. Szafa na zamówienie ma tą przewagę nad tą kupowaną w sklepie, że jest idealnie dopasowana zarówno do pomieszczenia jak i potrzeb użytkownika. Można ją dowolnie wyposażyć w potrzebne akcesoria.

sypialnia, turkus, szafa przsuwna, toaletka

Pamiętajmy, że sypialnia to miejsce odpoczynku nie powinno się więc w nim znajdować zbyt dużo przedmiotów, które mogą zakłócić jego harmonię. Warto zwrócić uwagę by nie trzymać w niej dużej ilości przedmiotów, które „lubią” zbierać kurz. Zwróćmy również uwagę na ilość i wielkość żywych roślin. W sypialni lepiej ograniczyć ich ilość bowiem w nocy tj. w momencie gdy brakuje naturalnego światła słonecznego wydzielają one dwutlenek węgla. Oświetlenie w sypialni powinno być umiejscowione w kilku punktach, oprócz dużego oświetlenia górnego warto zamontować małe oświetlenie obok łóżka mniejsze oświetlenie.

sypilania, turkus, podłoga panele calvados, fototapeta na drzwiach przesuwnych

Wybierając kolorystykę sypialni, wybierzmy kolory w których czujemy się dobrze. Jednak pamiętajmy, że zbyt duża ilość intensywnych barw raczej nas pobudzi niż pozwoli ukoić zmysły po całym dniu. Jeśli lubimy energetyczne, żywe kolory wykorzystajmy je raczej jako akcent, formę dekoracji wnętrza.

Przedstawiona aranżacja sypialni wykonana została z wykorzystaniem turkusu, koloru który uważny jest za barwę wpływającą na dobre samopoczucie, odprężenie i odświeżenie. Idealnie więc nadaje się on do sypialni.  

Aranżacje sypialni w bloku


Powiązane posty

Leave a Comment