Orientalna nuta marki Beniamin Moore

Dom jest odzwierciedleniem duszy jego właściciela. Projektant powinien kierować się jego zainteresowaniami i pasjami dobierając styl, kolorystykę i zdobiące dodatki. „ Sypialnia w cieniu Buddy” to najnowszy odcinek programu „ Szybkie Metamorfozy” z udziałem marki Benjamin Moore, w którym można obserwować właśnie pracę projektanta.

Zapraszająca do swojego domu ekipę programu „Szybkie Metamorfozy” pani Katarzyna określiła swoją sypialnię „spalnią”, a przecież to miejsce powinno kojarzyć się z odpoczynkiem, spokojnym snem oraz relaksem. W trakcie rozmów pani Katarzyna mówiła o tym, iż zarówno ona jak i jej mąż zafascynowani są buddyzmem, mandalami. Właśnie to stało się inspiracją dla architekta wnętrz, autorki i prowadzącej program „ Szybkie Metamorfozy” Magdaleny Borowiak- Wróblewskiej.

sypialnia, toaletka, BM_z nuta orientu 2


Architekta postawiła na minimalizm. Kolorami bazowymi wnętrza są ciepłe odcienie szarości  oraz proste w swojej formie  oświetlenie.  Nawiązując do fototapety z motywem Buddy, która zdobi szafę wnętrze zostało podkreślone turkusem. Z kolekcji Color Stories  marki Benjamin Moore pochodzi farba Aura w kolorze in the tropice- CSP 640, którą pomalowano niewielki fragment ściany. Dzięki zawartym w recepturze kolorantom ten turkusowy odcień  zależnie od światła będzie się zmieniał ujawniając szereg półcieni. Także detale np. poduszki oraz przedmioty na biurku w intensywnych barwach zwracają uwagę i przykuwają spojrzenia.

sypialnia, szafa, fototapeta na szafie, BM_z nutą orientu 6

Miły, przytulny klimat nadały sypialni drewniane meble w orientalnym stylu a także ściana za łóżkiem. Odnowiono szafkę nocną, która została przemalowana oraz dodano jej nowe uchwyty. Świeżości nadała jej alkilowa, ekologiczna emalia do drewna i metalu  Advanced 792 marki Benjamin Moore o czarnym przełamanym czerwienią deep caviar 2130-20 kolorze  z kolekcji Color Preview

Interesującą dekorację stanowią mandale, powieszone naprzeciwko drewnianej ściany oraz pojawiające się na poduszkach. Mandala  swoje źródło ma w tradycji hinduskiej a jej nazwa oznacza  „cały świat, koło życia, święty krąg”. Koło jest symbolem nieskończoności, doskonałości oraz harmonii. Buddyści traktują wykonywanie mandali i patrzenie na nie jako formę medytacji.

sypialnia orientalna, łóżko białe, BM_z nutą orientu 5

 Kolorystyka i farby wykorzystane w sypialni pochodzą od dystrybutora ekskluzywnych farb marki Beniamin Moore, salonu dekoracji wnętrz Turkan mieszczącego się w Olsztynie przy ul. Wilczyńskiego 25E/014


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *