Meblościanka, metamorfoza i powrót w dobrym stylu

 Lata 70 oraz 80 to czas kiedy na naszych salonach „królowała” meblościanka. Niektórzy pamiętają jeszcze emocje towarzyszące „polowaniom” na jeden z zaledwie kilku dostępnych wzorów oraz moment gdy paczki z elementami do samodzielnego montażu były otwierane. Nie zawsze bowiem zawartość paczki zgodna była z opisem katalogowym.Na szczęście te czasy już minęły i nie mamy już takich problemów, mebel ten zmienił oblicze i przeszedł prawdziwą metamorfozę. Dziś meblościanka już nie tylko jak kiedyś porządkuje przestrzeń ale również ją kreuje.

Tak właśnie dzieje się w przypadku najnowszej propozycji marki Mebin.  OKi to składająca się z wielu elementów meblościanka o nieco futurystycznym designie. Zamiast tradycyjnej trzypiętrowej konstrukcji przypomina dekoracyjną aranżację na ścianie, która przyciąga spojrzenia niczym obraz.  Centralnym punktem jest przypominająca ramę  otwarta część meblościanki z panelem TV i szklanymi półkami .

Zachowane zostały zarówno pionowe- półszafy: prawa i lewa- jak i poziome- szafka górna i dolna- podziały. Interesujący efekt optyczny tworzy kompozycja jasnych elementów- między panelem TV a narożnikami ze szklanymi półeczkami powstała przestrzeń pokazująca ścianę.

Innym ciekawym kolorystycznie rozwiązaniem jest zastosowanie na delikatnie zaokrąglonych frontach szafek i półszaf  szkła o ciemnej barwie, które świetnie prezentuje się w zestawieniu z jasnym wnętrzem mebla dodatkowo podświetlonym punktowym oświetleniem LED.


Salon, meblościanka, telewizor, stolik kawowy

Praktyczna organizacja wnętrza meblościanki oraz jej rozmiary (216×310 cm)pozwalają na wygodne uporządkowanie wszystkich przedmiotów, których nie chcemy eksponować.

Idealnym dopełnieniem tej aranżacji jest niewielki, owalny stolik kawowy z ciekawym krzyżakowym stelażem a także utrzymana w tym samym charakterze szafka typu barek.

Warto również zwrócić uwagę, iż producent oferuje kilkanaście rodzajów brył, z których każdy może skomponować niepowtarzalną meblościankę. Można również indywidualnie dobrać pozostałe elementy, komponujące się z wyglądem wnętrza.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *