Urządzamy małą kuchnię – meble kuchenne w małej kuchni

Niewielu z nas ma do dyspozycji dużą przestrzeń. Kuchnie w blokach są niewielkich rozmiarów, dlatego często zastanawiamy się jak urządzić ją funkcjonalnie a przy tym tak by nie straciła ona swoich walorów estetycznych. Małe kuchnie to dość trudny temat, lepiej jest więc skorzystać z pomocy profesjonalistów. Doradzą oni najlepsze, najbardziej  funkcjonalne rozwiązania dopasowane do naszych oczekiwań i możliwości.

Urządzając małą kuchnię musimy zacząć od określenia naszych potrzeb. Współpraca z projektantem będzie polegała między innymi na odpowiedzi na pytania dotyczące ilości domowników ich wieku( należy bowiem wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa małych dzieci) i stylu życia.

kuchnia mała, fronty beż, drewno, laminat na ścianie

Prawidłowo urządzona kuchnia powinna być podzielona na trzy strefy. Jedną z nich jest strefa przechowywania. Mówimy tu zarówno o zapasach żywności jak i przechowywaniu wszystkich niezbędnych przyborów kuchennych. Druga strefa to strefa przygotowywania posiłków. Należy zadbać o dostępną przestrzeń roboczą, by mieć na przykład wystarczającą ilość blatów na których szykujemy posiłki. Trzecią strefą jest strefa gotowania. Powinna ona być tak zaplanowana by w bezpieczny sposób móc przygotować gorące dania. Kuchenka zwłaszcza gazowa nie powinna być umieszczona w pobliżu okna, jeśli w domu są małe dzieci nie powinno być w pobliżu niej szuflad, po których maluch mogą łatwo się wspiąć.

Kolorystyka małej kuchni powinna być utrzymana w jasnych barwach o chłodnych odcieniach, które optycznie powiększają przestrzeń. Jeśli dodamy witryny zabudowa wyda się lżejsza i „nabierze powietrza”.

 

mała biała kuchnia z blatem drewnianym, stół, jedno okno

Odpowiednio dobrane oświetlenie również może dodać przestrzeni. Niektóre kuchnie nie mają dostępu światła naturalnego, właśnie tu szczególnie trzeba zwrócić uwagę na dobry jego dobór. Światło ważne jest nie tylko ze względów bezpieczeństwa ale również może stanowić ozdobę pomieszczenia, wydobyć elementy, które chcemy zaakcentować oraz optycznie powiększyć przestrzeń.

kuchnia beż, stół, piekarnik w narożniku, mała kuchnia

Pamiętaj

  • W małej kuchni sprawdzą się jasne, chłodne barwy- optycznie powiększą przestrzeń
  • Skorzystaj z pomocy profesjonalisty –unikniesz błędów w projekcie
  • Możesz użyć światła jako triku w powiększaniu przestrzeni

Galeria kuchni

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *