Szafa dobrze zaplanowana – jak utrzymać porządek

Wielu z nas o wiele prościej zrobić bałagan niż utrzymać porządek. Duża ilość rzeczy lub źle zaprojektowana szafa sprawi, że ubrania nigdy nie będą na swoim miejscu. A wystarczy dobrze przemyśleć na etapie projektowania jakie mamy potrzeby oraz do czego nasza szafa ma służyć. Pierwsze co przychodzi nam do głowy myśląc o szafie to przechowywanie ubrań. Ale szafa może mieć znacznie więcej funkcji. Można w niej w zależności od jej rozmiarów przechowywać sprzęt sportowy, można zaplanować montaż zintegrowanej deski do prasowania, można wreszcie wygospodarować w niej miejsce na biurko.Szafa na ubrania, buty, kosze, drążki, szuflady, półki

Każda szafa, niezależnie od tego kto będzie jej używał musi mieć półki, na których ułożone będą ubrania oraz drążki do wieszania. Dobrze w szafie zamontować kosze, ułatwią one poszukiwanie rzeczy bez potrzeby wysuwania ich a dodatkowo są one dobrze wentylowane. W szafie z pewnością przydadzą się szuflady na bieliznę i inne drobne akcesoria. Jeśli dodatkowo będą one wyposażone w specjalne organizery żadna rzecz już się nie zgubi.


Pomocne będą również wieszaki na krawaty i paski. Jeśli nasza szafa jest wysoka lub korzystają z niej osoby o niewielkim wzroście z pewnością przydadzą się w niej pantografy. Te ruchome drążki bardzo łatwo opuścić na żądaną wysokość. Szafę wyposażyć można w system automatycznego włączania światła co znacznie ułatwi odnajdywanie potrzebnych rzeczy.

Szafa narożna na ubrania, półki, szuflady, miejsce na buty, miejsce na wiszanie ubrań

Niezależnie jednak od wszystkich ułatwień jakie zdecydujemy się wykorzystać w szafie co jakiś czas będziemy musieli w niej posprzątać i poukładać wszystkie rzeczy na swoim miejscu.

Pamiętaj

  • Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów meblowych do szafy mających na celu ułatwienie nam codziennych czynności np.: wieszaki na krawaty i paski, pantografy, kosze, wieszaki na spodnie, stojaki na obuwie itp.
  • Zapytaj swojego projektanta o akcesoria do szaf- doradzi on najwygodniejsze rozwiązania

Szafa narożna galeria

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *