Projekty małej łazienki z wanną i prysznicem

Projekty małej łazienki cieszą się dużą popularnością. Większość łazienek w blokach ma powierzchnię poniżej 5 m². Na tej powierzchni musi znaleźć się miejsce na wannę lub prysznic, sedes, szafki oraz bardzo często na pralkę.

Przy tym ważne jest by łazienka była także ładna.  Na szczęście mamy ogromy wybór płytek ściennych, podłogowych, mebli i ceramiki.

To znacznie ułatwia urządzenie niewielkiej łazienki.

Biel i zieleń w łazience z prysznicem

Łazienka w nowoczesnym stylu. W łazience tej połączono płytki w kolorze białym i energetycznym zielonym. Dodatkowym kolorem wykorzystanym na podłodze jest popiel, podkreślający kolorystykę ścian i mebli. Tym razem zdecydowano się na kabinę prysznicową. W łazience zaplanowano podwieszaną szafkę pod umywalkę oraz ciekawy kształt umywalki, która stanowi jeden z elementów ozdobnych pomieszczenia.

W projekcie łazienki zaproponowano wygodny słupek, w którym pomieszczą się wszystkie płyny i inne niezbędne w łazience przedmioty.

łazienka, projekt malej lazienki zielono bialej, prysznic

łazienka, projekt malej lazienki z prysznicem

Beż i brąz w łazience z wanną

Projekty małej łazienki mogą być wykonane w różnych kolorach. Tym razem zdecydowano się połączyć beż i brąz. W tej łazience umieszczono wannę. Ściana za wanną ozdobiona została podświetlanymi półeczkami, dodającymi miłej atmosfery. Wysoka szafka skrywa w sobie pralkę. Jest w niej także wystarczająco dużo miejsca aby przechowywać wszystkie niezbędne akcesoria łazienkowe. Podręczne przybory znajdą swoje miejsce w podwieszanej szafce pod umywalką. W projekcie tej łazienki zdecydowano się na wykorzystanie sedesu podwieszanego mocowanego przy pomocy stelażu podtynkowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie elementy techniczne zostały ukryte. Inną zaletą takiego rozwiązania jest cichsze działanie przyborów sanitarnych.

Pomieszczenie ociepli drewno, które zostało wykorzystane we frontach wysokiej szafki oraz szafki pod umywalkowej.

łazienka, wanna z parawanem, projekt malej lazienki brazowo bialej

łazienka, projekt malej lazienki z wanną z parawanem, umywalka nablatowa

Projekty małej łazienki mogą być wykonywane w różnych stylach, różnej kolorystyce ważne by łazienka była funkcjonalna, dopasowana do potrzeb osób z niej korzystających i podobała się domownikom.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *