Barek w kuchni – pomysł na urządzenie zabudowy w mniejszych kuchniach

Barek w kuchni to wygodne i popularne rozwiązanie. Jeśli z jakiś powodów nie decydujemy się na stół w kuchni z powodzeniem jego funkcję może pełnić właśnie barek.

Barek lub inaczej półwysep kuchenny jest znacznie łatwiejszym elementem zabudowy pod względem technicznym , zajmuje również mniej miejsca, dlatego sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach.

Barek zamknięty w kuchni

Zamknięty barek wyraźnie oddzieli część kuchenną od pozostałej części mieszkania. Będzie on stanowił elegancką ozdobę widoczną na przykład z salonu. Oczywiście nie jest to jedyna zaleta barku. W znacznym stopniu powiększa on przestrzeń roboczą wydłużając ciąg szafek. Jeśli dodatkowo zostaną w nim zamontowane na przykład szuflady zyskamy również więcej miejsca do przechowywania.

kuchnia czerwona, czarny blat, Barek w malej kuchni

Barek otwarty w kuchni

Barek „otwarty” sprawi wrażenie lżejszego, zabudowa kuchenna zyska „powietrza” a jednocześnie również jak w przypadku barku zamkniętego otrzymujemy więcej przestrzeni do pracy. Barek którego blat zamontowany będzie na wyższym poziomie niż blat dolnych szafek będzie stanowił skuteczną zasłonę , rzeczy zostawione na szafkach nie będą widoczne z salonu.

kuchnia, biała, Barek w kuchni malej

Barek nie połączony z szafkami kuchennymi

Barek w kuchni nie musi ściśle przylegać do ciągu dolnych szafek, może on być zamontowany przy ścianie.  W przypadku pokazanym poniżej do takiego właśnie barku jest wygodny dostęp z trzech stron. Z powodzeniem może on służyć jako wygodna alternatywa dla stołu kuchennego.

kuchnia, płytki białe, Barek w kuchni bialej, okno narożne

Walory wizualne

Umiejętnie zaprojektowany półwysep może optycznie poszerzyć długie i wąskie kuchnie jakie często spotykane są w blokach.

Barek w kuchni wykonany z rzadziej wykorzystywanych materiałów na przykład cegły, betonu z kafelkami podkreśli oryginalny styl kuchni i doda jej charakteru.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *