Survival zakupowy część 1 – czyli jak i w co wyposażyć nasze okna?

Ile razy zdarzyło się, że nie można było obejrzeć filmu albo pracować na komputerze bo wpadające przez okno słońce skutecznie to uniemożliwiało? Ile razy zastanawialiście się jak i w co wyposażyć nasze okna?

Oto kilka podpowiedzi, które pomogą dokonać wyboru co kupić, jaki typ rolety wybrać i jak dbać o tkaniny by dłużej posłużyły.

Biuro- rolety czy żaluzje co lepiej wybrać

Na komfort pracy w biurze w znacznym stopniu wpływa dobór odpowiednich żaluzji. W nagrzanym pomieszczeniu, w którym promienie słoneczne odbijają się od ekranu komputera nie sposób zebrać myśli. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być montaż żaluzji pionowych albo aluminiowych. Żaluzje pionowe mają wysoką funkcjonalność i szerokie zastosowanie. Dzięki nim można zasłonić okna o dużej powierzchni, pozwalają na podział wnętrza, umożliwiają kontrolę kąta i ilości wpadającego światła. Żaluzje aluminiowe równie świetnie sprawdzą się w biurze. Charakteryzują się one dobrą izolacją termiczną a ich szczelna zamknięcie pozwala uzyskać całkowite zaciemnienie. Wyposażone w dolny zaczep idealnie przylegają do ramy nawet przy uchylonym oknie.

Dom – możliwe rozwiązania

Jak i w co wyposażyć nasze okna w domu? Okna w łazience można wyposażyć na przykład w żaluzję plisowaną, która stanowi elegancką i dekoracyjną zasłonę przeciwsłoneczną. Jej ogromną  zaletą jest system pozwalający na  zasuwanie tkaniny, zarówno od dołu, jak i od góry a także bardzo prosty montaż polegający na przykręceniu małych uchwytów do ramy okna. Również w tym przypadku skutecznym i wygodnym rozwiązaniem mogą okazać się żaluzje aluminiowe. Bardzo popularnym sposobem na zasłonięcie okna łazienkowego są rolety okienne. Montując roletę na skrzydle okna z dala od szyby uniknie się ryzyka przywarcia tkaniny do tafli okna pokrytej skroploną parą wodną.

Okna dachowe

Najlepszym rozwiązaniem będzie montaż rolet dachowych wyposażonych w srebrną powłokę oraz mechanizm sprężynowy. Tkanina, która pokryta od zewnętrznej strony specjalną warstwą, będzie odbijać promienie słoneczne, jednocześnie  zapobiegając nagrzewaniu się powietrza w pomieszczeniu. Dzięki systemowi sprężynowemu zyskujemy gwarancje stałego napięcia tkaniny, która nie marszczy się i nie wypada z prowadnic, a specjalne haki pozwalają decydować na jakiej wysokości roleta ma się zatrzymać.

Trwałość przyklejonych rolet

Kasety i prowadnice rolet mocowane są za pomocą piankowych taśm montażowych i cechują się świetną przyczepnością i odpornością na wilgoć, natomiast dobre odtłuszczenie i oczyszczenie powierzchni okna, która będzie klejona gwarantuje trwałość mocowanych systemów.

Czy rolety przyklejane wymagają dodatkowego przykręcenia?

Używając odpowiednich wkrętów można przykręcić rolety do listwy przy szybowej. Listwa ta jest elementem wymiennym, dlatego okno nie traci gwarancji producenta.

roleta dzień-noc

Sposób konserwacji rolet

Materiał wykorzystany do produkcji rolet zabezpieczony jest specjalnym impregnatem chroniącym przed zabrudzeniami i osiadaniem kurzu. W przypadku drobnych zabrudzeń plamę można usunąć używając detergentu przy zachowaniu szczególnej ostrożności aby nie doprowadzić do punktowych przebarwień.

Bardzo nasłonecznione pomieszczenia-jak chronić je przed zbytnim nasłonecznieniem?

W pomieszczeniach o szczególnie dużym nasłonecznieniu wart zastosować rolety z tkaninami podgumowanymi. Tego rodzaju rolety są wyjątkowo szczelne a zastosowana srebrna powłoka odbija promienie słoneczne oraz chroni przed nadmiernym nagrzaniem wnętrza.

Jak i w co wyposażyć nasze okna? Różnorodność dostępnych rolet i żaluzji może przyprawić o zawrót głowy, dlatego dobrze zapoznać się z możliwościami i wybrać najlepszą dla siebie ofertę a odpowiedni wybór zapewni nam komfort w użytkowanych pomieszczeniach.

rolety

Zarówno jakość naszej pracy, jak i dobre samopoczucie zależą od aranżacji wnętrza, jego oświetlenia i temperatury. Rolety do samodzielnego montażu pozwalają w szybki sposób rozwiązać problem nagrzanych pomieszczeń czy promieni słonecznych odbijających się od monitora – przekonuje Sławomir Witkowski, ekspert sklepu internetowego www.KupRolety.pl

O kup rolety

Producent rolet kasetowych, bez kasety, bambusowych, dzień/noc, rzymskich oraz żaluzji plisowanych, pionowych i poziomowych a także moskitier okiennych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *