Kuchnia w kolorze merbau. Meblujemy kuchnię

Drewno to świetny materiał do wykorzystania w kuchni. Dzięki niemu pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Merbau to twardy gatunek (drewna jest o 30 %twardszy niż dąb) a więc bardziej też odporny na ścieranie .  W budownictwie jest wykorzystywany do wielu elementów, które mają kontakt z wodą. Kolejną zaletą tego drewna jest jego naturalna odporność na działanie grzybów i owadów. Pod wpływem promieni słonecznych jego barwa staje się bardziej ujednolicona i zmierza w kierunku pomarańczowo- brązowych odcieni.

W kuchni zaplanowano wygodne szuflady. Ze względu na różne ich rozmiary zmieszczą się w nich zarówno sztućce i inne drobne przybory kuchenne jak i większe sprzęty lub np. patelnie. W szafce zlewozmywakowej znajduje się miejsce na kosz na śmieci, można tez zamontować w niej specjalny organizer na segregację odpadów. Jedna z szafek kryje w sobie zmywarkę do zabudowy. Ściana nad dolnymi zaopatrzona została w specjalny system ścienny, dzięki któremu możliwy jest montaż różnego rodzaju akcesoriów jak np. haczyków, półek, wieszaków na przybory kuchenne.

Kuchnia w kolorze merbau, panel z wieszakami na ścianie, uchwyty aluminiowe wpuszczane


Druga ściana w kuchni zabudowana została wysokimi szafkami, w których zaplanowano montaż piekarnika, lodówki do zabudowy oraz pralki. Jest w nich również sporo miejsca do przechowywania niezbędnych przedmiotów.

Elementem projektu, na który warto zwrócić uwagę jest ukryta szafka we wnęce. Znajduje się ona za przesuwnymi drzwiami dzięki czemu nie zabierają one dodatkowej przestrzeni. Ta ciekawa propozycja to idealne miejsce na domową spiżarnię.

Ponieważ merbau to dość ciemne drewno, aby rozjaśnić pomieszczenie zastosowano jasne górne szafki oraz jasną podłogę i ściany.

Kuchnia w kolorze merbau, spiżarka w kuchni, piekarnik w zabudowie w słupku

Pamiętaj

  • Doskonała kuchnia zapewnia swobodę ruchów
  • Jasne ściany optycznie powiększają przestrzeń
  • Zapytaj sprzedawców o nowoczesne rozwiązania ułatwiające przechowywanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *