Mała łazienka w bloku – na co zwrócić uwagę

Wielu z nas dysponuje niewielką łazienką. Problem może zacząć się wtedy jest ona połączona z wc oraz gdy chcemy w niej zmieścić np. pralkę. Poza tym należy pamiętać, że w łazience potrzebne jest miejsce do przechowywania różnych akcesoriów kosmetycznych. Warto wszystko dokładnie zaplanować aby uzyskać satysfakcjonujący nas efekt.

Chociaż łazienki pełnią rolę czysto użytkową i funkcjonalną to jednak w ciągu ostatnich dziesięcioleci kwestia ich estetyki nabrała znaczącej roli. Podstawą łazienki jest komfort, jednak można nadać jej wyjątkowy charakter. Ogromny wybór materiałów, ceramiki oraz akcesoriów pozwoli nadać łazience indywidualny wizerunek.

mała łazienka, płytki paradyż tender may way , natrysk, wanna, szafka

Bardzo ważne są materiały użyte w łazience, ponieważ to od nich zależy wygoda korzystania z tego pomieszczenia – a robimy to kilka razy każdego dnia.


Podstawowy komplet łazienkowy składa się z sedesu i umywalki, jednak coraz częściej producenci poszerzają swoje serie łazienkowe o bidety, wanny albo kabiny prysznicowe oraz szafki.

Mała łazienka w bloku z kabiną natryskową, beż z brązem

Jeśli mamy naprawdę niewielką łazienkę warto zastąpić w niej wannę kabiną prysznicową, wybierając niedużą wannę dobrze jest przemyśleć czy wszyscy domownicy zmieszczą się do niej. Można zastanowić się również nad zakupem mniejszej umywalki. Obecnie wielu producentów proponuje innowacyjne baterie wannowe i umywalkowe. Ogromny wybór paneli prysznicowych zapewni możliwość doboru najlepszego dla nas rozwiązania.

Mała łazienka beż z brązem z prysznicem, szafka z szufladą

W łazience o niewielkich rozmiarach zasadniczą kwestia jest utrzymanie porządku. Tu naprzeciw wychodzą nam producenci systemów przechowywania-szafek, pojemników, koszy i innych akcesoriów. Pamiętajmy, że nawet detale wpływają na ogólne wrażenie, dlatego starajmy się tak dobierać wszystkie elementy by stanowiły spójną całość.

Lustro w małej łazience pełni podwójną rolę, nie jest tylko praktycznym elementem wyposażenia, ale również optycznie powiększa przestrzeń.

Pamiętaj

  1. Sedes z funkcją dwóch spłukiwań pozwoli zużyć połowę wody w rezerwuarze
  2. Zainstalowany w kranach dyfuzor, dzięki któremu woda jest napowietrzana, pozwoli ograniczyć jej zużycie

Galeria z łazienkami


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *