Aranżacja małej kuchni w kolorze czerwonym

Aranżacja małej kuchni w kolorze czerwonym stanowi ciekawą alternatywę dla często stosowanych jasnych lub drewnopodobnych kolorów. Ludzi, którzy lubią kolor czerwony cechuje silny charakter, posiadają oni takie cechy jak ambitność, odwagę, energię, bezpośredniość i dynamikę. Czerwień symbolizuje wszystko co gorące i widoczne. Kolor ten dodaje energii. Decydując się na tak wyrazistą w charakterze kuchnię pamiętajmy by pasowała ona do stylu całego mieszkania.

Aranżacja kuchni – szafki dolne

Ta naprawdę niewielka kuchnia sprawia wrażenie większej niż jest w rzeczywistości. Została zaprojektowana w taki sposób aby była użyteczna, by codzienne korzystanie z niej było łatwe i wygodne. Duże szuflady z łatwością pomieszczą garnki lub sprzęt typu robot kuchenny. W mniejszych szufladach, które dodatkowo można wyposażyć w organizer znalazło się miejsce na sztućce i inne drobne przybory kuchenne. Pod zlewem jest szafka na tradycyjny kosz na śmieci bądź nowoczesny organizer na odpady. Zarówno piekarnik jak i płyta grzejna umieszczone zostały w narożniku. Obok znajduje się mały kosz cargo na przykład na przedmioty, które lubimy mieć pod ręką w czasie gotowania.

Szafki górne

W górnych szafkach zastosowano dwa typy rozwiązań frontów. Pierwszy stanowią tradycyjnie otwierane fronty, drugi to fronty typu klapa. W szafkach górnych jest wystarczająco dużo miejsca by w dogodny sposób przechowywać zapasy żywności, przyprawy oraz szklanki, filiżanki i talerze.

Uchwyty


Ze względu na intensywne kolory, które same w sobie stanowią ozdobę pomieszczenia, w kuchni wykorzystano bardzo proste uchwyty.

Ściany

Ściany są jednolite w kolorze i stanowią tonujące tło dla intensywnych barw mebli.

Lodówka, stół, półki

 Na przeciwnej stronie znajduje się lodówka wolno-stojąca. W projekcie tej kuchni został także przewidziany stół, przy którym można zjeść posiłek albo napić się porannej kawy. Stół powiększył również przestrzeń roboczą kuchni. Nad stołem zaprojektowano otwarte półki.

Aranżacja małej kuchni w kolorze czerwonym została wykonana tak by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń a jednocześnie by nie odnosiło się wrażenia przeciążenia pomieszczenia. Połączenie czerwieni i czerni na pewno ucieszy osoby dynamiczne i odważne.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *