Aranżacja małej kuchni w bloku

Aranżacja małej kuchni w bloku może sprawiać pewne trudności. Ze względu na niewielkie gabaryty pomieszczenia trudno urządzić ją w funkcjonalny sposób. Nie jest to jednak niemożliwe, wystarczy dobrze przemyśleć swoje potrzeby i dostosować je do pomieszczenia którym dysponujemy.

Na rynku jest dostępnych wiele systemów, które ułatwiają funkcjonowanie w małej kuchni, a producenci wciąż pracują nad nowymi rozwiązaniami.

Mała kuchnia, biała, garfika na forntach kuchennych, szulfady blum

Miejsce do przechowywania w małej kuchni


W zależności od tego ile osób będzie korzystało z kuchni należy zaplanować odpowiednią ilość do przechowywania zapasów żywności. Pamiętać należy, że im większa rodzina tym więcej miejsca będą zajmować talerze, szklanki i inne przybory kuchenne. Osoba, której pasją jest gotowanie będzie potrzebować miejsce na przechowywanie ulubionych gadżetów kuchennych, a młoda mama na pewno będzie potrzebować miejsce na buteleczki, słoiczki, podgrzewacz i tym podobne rzeczy.

Miejsce do pracy

Kuchnia to miejsce gdzie nie tylko parzymy kawę ale również szykujemy posiłek dla całej rodziny, dlatego ważne jest to by w tracie projektowania kuchni zaplanować odpowiednią ilość miejsca do pracy.

Oświetlenie w kuchni

Ze względu na używanie ostrych narzędzi w kuchni powinniśmy pomyśleć sposób jej oświetlenia. Oprócz górnego światła ważne będzie oświetlenie tych stref, w których pracujemy, nie tylko ze względu na wygodę ale także nasze bezpieczeństwo. W kuchni można zaplanować także oświetlenie mające na celu tylko i wyłącznie ozdobę pomieszczenia, nie wpływające na wygodę pracy.

Kolory w małej kuchni

Najczęściej w małych kuchniach stosuje się jasne kolory, które optycznie powiększają pomieszczenie, ale oczywiście nie jest to jedyne rozwiązanie. Osoby odważne mogą pokusić się na intensywne, żywe barwy, które dodają energii i sprawiają, że kuchnia jest wyjątkowa.

 Aranżacja małej kuchni w bloku być może jest wyzwaniem ale dobrze wykonana może przynieść prawdziwą satysfakcję.

Aranżacja małej kuchni w bloku galeria


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *