Jaką zmywarkę kupić?. Wybór sprzętu

Jaką zmywarkę kupić?, wybór sprzętu nie musi być trudny, wystarczy wiedzieć na co zwrócić uwagę i jakie parametry będą najlepsze. Jaka zmywarka będzie najlepsza wolnostojąca czy przeznaczona do zabudowy. Zmywarka wolnostojąca sprawdzi się gdy wcześniej zostały już kupione meble i nie zostało w nich przewidziane miejsce do montażu zmywarki, lub gdy nie można już dokupić tego samego frontu co w pozostałej zabudowie.

Zmywarka przeznaczone do zabudowy integruje się z całą zabudową to znaczy jest zamaskowana tym samym frontem co reszta mebli. Jeśli jesteśmy na etapie projektowania mebli lepiej wybrać ten wariant.

Parametry dobrej zmywarki

Jeśli chcemy, żeby zmywarka posłużyła nam długie lata sprawdźmy klasę efektywności energetycznej, im będzie ona wyższa na przykład A+++ tym mniejsze będą rachunki za prąd. Ważnym wskaźnikiem będzie także oszczędność wody. Zwróćmy uwagę czy objęte długoletnią gwarancją jest wnętrze zmywarki tak jak robią to znani producenci.

Jaką szerokość zmywarki wybrać?

Dla jednej czy dwóch osób wystarczy wąska, 45-centymetrowa zmywarka na 6 kompletów naczyń. Zmywarka o szerokości 60-ciu centymetrów mieszcząca 12-14 kompletów naczyń przyda się większej rodzinie.

Panel sterujący

Na rynku są dostępne zmywarki z panelem sterującym odkrytym bądź zintegrowanym. Odkryty panel jest łatwo dostępny, w trakcie pracy zmywarki można odczytać informacje dotyczące na przykład czasu jaki pozostał do końca cyklu. Panel na górnej krawędzi drzwiczek nie daje takiej możliwości za to zmywarka jest niewidoczna w zabudowie meblowej.

Przegląd przydatnych funkcji zmywarki


– opóźniony start. Pozwala zaplanować godziny pracy zmywarki i dostosowanie ich do tańszych taryf energetycznych. Opóźnienie pracy można ustawić nawet do 24 godzin.

– eliminacja bakterii. Baby protect, ExtraHygiene czy HygienaPlus podnosi temperaturę wody.

– połowa wsadu. np. Multizone.  Mycie naczyń może odbywać się w obrębie tylko jednego kosza

– program automatyczny. Na przykład Auto, dostosowuje zużycie wody i prądu do stopnia zabrudzenia naczyń.

– krótki czas. Na przykład VarioSpeed, Quick & Clean czy Ekspress- który może  skrócić cykl o połowę lub gwarantuje czyste naczynia po 30 min.

kuchnia, meble kuchenne, Jaką zmywarkę kupić do zabudowy Amica
Jaką zmywarkę kupić


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *