Jak prawidłowo korzystać ze zmywarki?

Niby każdy z nas wie jak prawidłowo korzystać ze zmywarki, ale warto przypomnieć sobie podstawowe informacje na ten temat, aby zmywarka jak najdłużej pracowała bez zarzutu. Kiedy wkładamy naczynia do zmywarki powinniśmy dokładnie usunąć wszystkie resztki jedzenia. Naczynia w zmywarce powinny być ułożone w ten sposób, by nie utrudniać przepływu wodzie i tak aby detergent mógł swobodnie wydostać się z dozownika.


Małe naczynia ułóżmy na górze, większe na dole a sztućce włóżmy do specjalnej przegrody. Kolejnym krokiem będzie dobranie odpowiedniego do załadunku programu. Różne naczynia o różnym stopniu zabrudzenia powinny mieć dobrane odpowiednie różnie programy.

Jak dbać o zmywarkę?

Żeby przedłużyć czas korzystania ze zmywarki trzeba o nią zadbać. Należy regularnie ją czyścić i nie dopuścić by brud i osad z rur doprowadził do awarii. Należy dokładnie przepłukać pod bieżącą wodą filtr, w którym mogą gromadzić się resztki jedzenia i inne zanieczyszczenia Nie zapominajmy o ramionach natryskowych zmywarki. Pamiętać należy o sprawdzeniu i czyszczeniu dysz przez które wypływa woda. Średnio raz na miesiąc z użyciem specjalnego środka do mycia zmywarek uruchom urządzenie wybierając najwyższą temperaturę.

Co można a czego nie powinniśmy myć w zmywarce?

W zmywarce można myć właściwie wszystkie naczynia i sztućce, z których korzystamy na co dzień w kuchni.  Z reguły producenci umieszczają informacje bezpośrednio na naczyniu bądź opakowaniu o możliwości zmywania w zmywarce. Mycie ręczne zaleca się wszystkim naczyniom ze szkła kryształowego, żeliwnym, sztućcom aluminiowym. Przedmioty klejone, drewniane również nie powinny być myte w zmywarce zwłaszcza w wysokich temperaturach.

Nie myjmy w zmywarce delikatnej porcelany a także przedmiotów zabrudzonych woskiem, popiołem czy chemikaliami.

kuchnia, meble kuchenne, Zmywarka do zabudowy Amica
Zmywarka do zabudowy Amica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *