Aranżacje małej kuchni. Sposoby na małą kuchnie

aranżacja małej kuchni

Aranżacje małej kuchni mogą sprawić wiele problemów projektantowi, a co dopiero komuś kto nie zajmuje się tym profesjonalnie. O wiele prościej jest urządzić duże pomieszczenie kuchenne. Jest jednak kilka sposobów by sprawić,  że aranżacje małej kuchni staną się wygodne i funkcjonalne nie tracąc jednocześnie walorów estetycznych. Aranżacje małej kuchni, w których wykorzystywane są jasne kolory, nowoczesne, innowacyjne pomysły sprawią, że w pełni wykorzystana przestrzeń będzie spełniała swoja rolę.

Zwrócenie uwagi na zaprojektowanie dobrej organizacji pracy, wykorzystanie jasnej gamy barw sprawi, że mała kuchnia wyda się wizualnie większa.

Dobra organizacja w małej kuchni

Aranżacje małej kuchni powinny przewidywać wystarczającą ilość miejsca do przechowywania garnków, patelni, talerzy, wszystkich niezbędnych przyborów kuchennych i jedzenia. Aby zapewnić taką przestrzeń stosuje się zabudowy do sufitu. Nawet w najmniejszych pomieszczeniach powinno być zaprojektowane wygodne miejsce do przygotowywania posiłków. Miejsce w małej kuchni można uzyskać stosując też mniejsze wymiary sprzętu AGD. Na przykład mniejsza lodówka, zmywarka, płyta grzejna dwupalnikowa pozwala oszczędzić miejsce, które można wykorzystać do innych celów.


Zlewozmywak jednokomorowy, organizer na odpady w szafce pod zlewem, szafki narożne, szuflady wewnętrzne będą miały wpływ na pozyskanie obszaru roboczego cennego na wagę złota. Proste, nowoczesne linie, jednolita,  utrzymana w jednej tonacji kolorystka, mniejsze urządzenia na pewno wpłyną korzystnie na aranżację małej kuchni.

kuchnia, meble kuchenne, zielone, czarne, aranżacja małej kuchni zielonej
Aranżacje małej kuchni, w których wykorzystywane są jasne kolory, nowoczesne, innowacyjne pomysły sprawią, że w pełni wykorzystana przestrzeń będzie spełniała swoja rolę.
kuchnia, meble kuchenne białe, Aranżacje małej kuchni szafki narożne
Aranżacje małej kuchni powinny przewidywać wystarczającą ilość miejsca do przechowywania garnków, patelni, talerzy, wszystkich niezbędnych przyborów kuchennych

Witryny w małej kuchni

Kolejnym sposobem na optyczne powiększenie małej kuchni jest zastosowanie witryny  ze szkłem przezroczystym lub nie przezroczystym. Dodadzą one lekkości i wpuszcza powietrze do małego pomieszczenia. Inna zaletą witryn jest także możliwość wyeksponowania np. ulubionej zastawy.

kuchnia, meble kuchenne, wyspa kuchenna, jeno okno, witrynny w szafkach, Aranżacje małej kuchni witryny w szafkach
Sposobem na optyczne powiększenie małej kuchni jest zastosowanie witryny ze szkłem przezroczystym lub nie przezroczystym.

Aranżacje małej kuchni są z pewnością większym wyzwaniem dla projektantów ale są możliwe do wykonania w funkcjonalny, estetyczny sposób nie odbiegając elegancją od większych pomieszczeń


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *