Aranżacja kuchni wąskiej

Aby Aranżacja kuchni wąskiej była wygodna i w pełni spełniła swoją funkcję musimy dobrze zastanowić się nad rozplanowaniem mebli. Czasami może wydawać się to trudnym zadaniem ale jest możliwe do wykonania. W naszych mieszkaniach znajdują się kuchnie o różnych wymiarach. Determinują one układ mebli kuchennych. Wpływ na ułożenie zabudowy ma również rozmieszczenie lub czasem brak okien. Tym razem przedstawimy aranżacje kuchni wąskiej z zabudowa wzdłuż dwóch równoległych ścian.

Aranżacja kuchni wąskiej

Cała lewa strona kuchni została zabudowana szafkami . Tuż przy wejściu do kuchni znajduje się szafka zlewozmywakowa, którą można wyposażyć w bardzo funkcjonalny organizer przeznaczony na segregację odpadów. Można tam również umieścić płyny np. do mycia naczyń. Za następnym frontem kryje się zmywarka. Kolejne szafki wyposażone zostały w wygodne szuflady, w których bardzo łatwo utrzymać porządek a każda rzecz znajdzie swoje miejsce. Głębokie szuflady z łatwością pomieszczą garnki i patelnie. Dodatkowo wyposażając je w organizer przeznaczony na talerze stworzymy świetne miejsce do ich przechowywania. Płytsze górne szuflady służą do przechowywania sztućców oraz innych mniejszych przyborów kuchennych. W górnych szafkach zamiast tradycyjnie otwieranych drzwiczek zamontowano klapy nadające kuchni  nowoczesnego stylu. Przewidziano tam również miejsce na butelki oraz mikrofalę.

Na przeciwnej ścianie zaprojektowane zostały szafki wysokie. W jednej z nich przewidziano miejsce na piekarnik oraz  dużą przestrzeń do przechowywania sprzętu AGD . Z łatwością zmieści się tu np. robot kuchenny.

Kolejna szafka wysoka może pomieścić np. mop i wiaderko do niego a także środki czystości. Pod sufitem znajdują się mniejsze szafki, które dopełniają całości tworząc ładną bryłę. Można w nich przechowywać rzeczy, z których korzystamy rzadziej.  Przy szafkach wysokich swoje miejsce znalazła lodówka.

Kolejnym elementem wyposażenia kuchni jest stół, przy którym na pewno miło będzie się piło poranną kawę. Nad stołem zaprojektowane zostały półki charakterem i kolorystyką dopełniające aranżacje kuchni wąskiej.

Kolory kuchni


Poniżej przedstawiona została ta sama kuchnia w dwóch wariantach kolorystycznych. Połączenie pomarańczu i grafitu sprawdzi się w kuchni ludzi lubiących intensywne, dynamiczne, ciepłe kolory o energetycznym charakterze.  Ta sama kuchnia może sprawdzić się również w wariancie bardziej stonowanym nic jednocześnie nie tracąc ze swojej nowoczesności.

 

kuchnia, meble kuchenne, fronty pomarańczowe, szare, Aranżacja kuchni wąskiej pomarańczowej
Aby Aranżacja kuchni wąskiej była wygodna i w pełni spełniła swoją funkcję musimy dobrze zastanowić się nad rozplanowaniem mebli.

 

kuchna, pomarańczowa, biała, szara, Aranżacja kuchni wąskiej z jednym oknem

Tym razem przedstawimy aranżacje kuchni wąskiej z zabudowa wzdłuż dwóch równoległych ścian. 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *