Aranżacje wyspy i półwyspu w kuchni. Bardziej funkcjonalna kuchnia

Jeśli decyzja o remoncie kuchni została już podjęta ,mamy pierwsze pomysły na to jak ją urządzić i chcemy aby była w niej np. wyspa kuchenna lub półwysep to nadszedł czas by wybrać  aranżacje wyspy  i półwyspu w kuchni.

Kuchnia to nie tylko miejsce gdzie przygotowujemy posiłki to także miejsce gdzie spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. Warto wyposażyć je tak by było nie tylko estetyczne ale wygodne i funkcjonalne. Dobrym pomysłem będzie więc połączenie miejsca do pracy i miejsca gdzie będziemy mogli np. przy miłej rozmowie napić się kawy. Taką funkcję może spełnić wyspa lub półwysep kuchenny.

Rodzaje wysp kuchennych

Wyspy kuchenne zabudowane

Zabudowane wyspy kuchenne są stałym elementem kuchni. Można je dostosować do kuchni  wybierając materiały, z których będą wykonane półki i blaty. Tworzą one dodatkowe miejsce, dają  więcej swobody, dopasowane są do gustu i stylu życia domowników.

kuchnia, meble kuchenne, wyspa kuchenna zabudowana, Aranżacje wyspy i półwyspu w kuchni otwartej
Zabudowane wyspy kuchenne są stałym elementem nowoczesnego designu w kuchni. Ten typ wyspy kuchennej można dostosować wybierając materiały, które mają być na półkach i blaty.
Aranżacje wyspy i półwyspu w kuchni białej
Bardziej funkcjonalna kuchnia – Kuchnia to miejsce przeznaczone nie tylko do pracy ale również takie, w którym chętnie spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie przestrzeni do gotowania z przestrzenią, w której można zjeść czy porozmawiać.

Nowoczesne wózki kuchenne

Wyspa kuchenna może mieć również formę ruchomego wózka wyposażonego w kółka. System ten sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach  a ponieważ są one ruchome można je ustawić tam gdzie w danej chwili są potrzebne

Wyspy kuchenne robocze

Aranżacje kuchni z wyspa kuchenną roboczą są obecnie bardzo popularne, sprawdzą się gdy potrzebujemy dużą powierzchnię roboczą w kuchni. Są one również doskonałym rozwiązaniem jeśli chcemy podwyższyć standard projektowanej kuchni z dodatkową powierzchnią roboczą lub jadalnią. Wyspa kuchenna zapewni  dodatkową przestrzeń do przechowywania lub umożliwi umieszczenie zlewozmywaka albo płyty grzewczej

kuchnia, meble kuchenne czarne, fototapeta na wyspie kuchennej
Wyspa lub półwysep to świetne miejsce na szybką przekąskę dla dzieci

Aranżacja Kuchni z półwyspem

Półwysep najlepiej sprawdzi się w średniej i małej kuchni. Półwysep w kuchni może stanowić doskonałą dekorację domu ale również będzie pełnił funkcje praktyczne. Nie tylko zastąpić może tradycyjny, wolnostojący stół ale także stworzy dodatkowe miejsce do przechowywania.  Dobrze zaprojektowany półwysep świetnie wpisze się w wizerunek kuchni i doskonale spełni swoja rolę.

Aranżacje wyspy i półwyspu w kuchni ze stołem
Dobrym rozwiązaniem jest połączenie przestrzeni do gotowania z przestrzenią, w której można zjeść czy porozmawiać
kuchnia jasna, meble kuchenne, półwysep, barek, projekt kuchni z oknem narożnym
Bardziej funkcjonalna kuchnia – ważnym elementem kuchni na tym projekcie jest półwysep. W tym wypadku półwysep pełni też funkcje stołu przy którym wygodnie cała rodzina może zjeść posiłek.
Aranżacje wyspy i półwyspu w kuchni z barkiem wanilia
Kiedy myślisz o projektowaniu kuchni istnieje wiele sposobów na tworzenie funkcjonalnych i stylowych wnętrz kuchennych.

Aranżacje wyspy i półwyspu w kuchni oferują dodatkowa powierzchnię roboczą bez ingerencji w kuchnie i stwarzają ergonomiczne i nowoczesne rozwiązania w kuchni.


Powiązane posty

Leave a Comment