Okap kuchenny. Jak wybrać okap kuchenny

W każdej kuchni wybór urządzenia do  wentylacji jest tak samo ważny jak wybór sprzęt do gotowania.

Jak uzyskuje się dobrą wentylację gotowania?

Istnieją dwa składniki systemu wentylacji. Muszą one  pracować razem w harmonii, aby zapewnić właściwą wentylację. Niedobór jednego z tych dwóch obszarów może skutkować tym iż  nie będziemy wykorzystywać jego pełnego potencjału.

Są dwa elementy: Osłona czaszy, system dmuchawy.


Przed przystąpieniem do wyboru poprawnej wentylacji, należy określić typ sprzętu do gotowania. Osłona czaszy i dmuchawa systemu powinny zostać tak zaprojektowane, aby spełniać funkcję obsługi produkcji ciepła sprzętu do gotowania.

Osłona czaszy:

Aby prawidłowo dobrać rozmiar osłony czaszy, należy uwzględnić cztery wymiary:

Osłona czaszy powinna być tego samego rozmiaru co sprzęt do gotowania ani o cm mniejsza Na wyspie zalecenie to należy uznać za obowiązkowe. Jest to niezbędne do zbierania oparów gotowania. Drugim ważnym czynnikiem jest siła wyciągu. Oprócz technicznych parametrów należy pamiętać o walorach estetycznych  czyli dopasowaniu okapu do stylu kuchni.

Wysokość zawieszenia okapu, aby prawidłowo pochłaniał opary  z gotowania.

Montaż okapu:  Okap powinien zostać zawieszony na wysokości zalecanej przez producenta konkretnego okapu , gdyż każdy okap ma inne parametry. Najczęściej okapy montuje się na wysokości  55-70 cm. Zamontowanie okapu za nisko lub za wysoko może skutkować zmniejszenie jego wydajności.

Okap kuchenny amica Okap kuchenny amica wertykalny Okap kuchenny amica Okap kuchenny amica Okap kuchenny amicaOkap kuchenny wyspowyaranżacja kuchni Amicaaranżacja kuchni z okapem wyspowym aranżacja kuchni okap wyspowy srebny aranżacja kuchni okap stalowy


6 Replies to “Okap kuchenny. Jak wybrać okap kuchenny”

  1. Wybór okapu może i jest decyzją trudną, ale patrząc na bogata ofertę na rynku można go wybrać. A sprzęt jest naprawdę dobry. Mamy przecież Whirpool czy Amice a ostatnio jeszcze trafiłem na markę Globalo z całkiem dobrym sprzętem.

  2. Moja znajoma ma okap Globalo i jest zadowolona. Ma model Divida60.2 który sama pomagałam jej wybrać 🙂

    1. Można prosić znajomą o foto okapu już zamontowanego, bo w większości jak czytam opinie o firmie globalo , to internauci piszą, że okap ma znajomy albo ma znajoma , trudno dać wiarę tak sformułowanym komentarzom.

  3. tymi okapami to twardy orzech do zgryzienia, szczególnie, gdy nie ma się dużego budżetu. Co w takiej sytuacji byście proponowali? Tak do 1000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *