Nowy rozdział w kolorystyce – przełom w tworzeniu kolorów

Inżynieria koloru

Marka Benjamin Moore, produkująca farby od ponad 130 lat, stworzyła spektakularną paletę barw – Color Stories®. Lata doświadczeń i badań doprowadziły firmę do przełomowego momentu. Wynalezienia „wibrujących”, niezwykle świetlistych i czystych odcieni. Każdy z nich to mieszanka od 5 do 7 pigmentów. Ale z wyłączeniem czarnego i szarego koloru. W tradycyjnych farbach występuje maksymalnie od 2 do 3 kolorantów. – Tworząc Color Stories® bardzo dużo eksperymentowaliśmy, starliśmy się działać niesztampowo, po to, by efekt naszych prac również był zaskakujący, przełomowy – wspomina Ray Gomez, Dyrektor ds. marketingu koloru Benjamin Moore & Co.
Inspiracją do stworzenia Color Stories® była przyroda, która w zależności od pór roku, czy pory dnia nieustannie się zmienia. Jest żywa i nieprzewidywalna, a przez to tak niezwykła. Każdy z kolorów z tej kolekcji ma „opowiadać” inną historię, zaskakiwać i olśniewać.
A jest to możliwe, dzięki innowacyjnej recepturze, gdzie jedna barwa powstaje z połączenia tak wielu kolorów (pigmentów). Pod wpływem zmiany rodzaju i natężenia światła w zależności od pory dnia i roku można je dostrzec.

Barwne opowieści


Czytanie książek wyzwala różne emocje, przywołuje wspomnienia, rozwija wyobraźnię. Wizualne doznania, jakich dostarcza Color Stories® można do tego przyrównać. Kolor się zmienia, ujawnia różne półtony, prawie zawsze inaczej oddziałuje na nastrój. Poza tym tworzy we wnętrzu zupełnie nową jakość, staje się nie tylko tłem, ale i jego ozdobą, która z pewnością szybko się nie znudzi. Aby ułatwić klientom znalezienie idealnej barwy, Benjamin Moore wyodrębnił w ramach kolekcji liczącej 240 kolorów 8 podkategorii, których nazwy jednoznacznie wskazują na odcienie, jakie do nich przynależą: „Kolory Ziemi”, „Energetyczne Zielenie”, „Ognisty zachód słońca”, „Morskie błękity”, „Złote pola”, „Neutralne”, „Odcienie szarości”, „Fioletowy zmierzch”.

Aura koloru

Odcienie z palety Color Stories® dostępne są jedynie w ekskluzywnej linii farb – Aura® marki Benjamin Moore. Koloranty składające się na poszczególne barwy są całkowicie wolne od szkodliwych lotnych związków organicznych tzw. LZO. A farby Aura® mają ich znikomą zawartość. Dzięki zastosowanej w Aurze® innowacyjnej technologii ColorLock®, gdzie pigmenty zamknięte zostały w specjalnych kapsułkach, odcienie Color Stories® są niezwykle wyraziste i mają niesamowitą głębię.
Benjamin Moore tworząc tak nietypową kolekcję kolorów kolejny raz dowiódł, że jest niekwestionowanym liderem w produkcji farb, oferującym pionierskie rozwiązania. Otworzył nowy rozdział w dziedzinie kolorystyki i zamierza pisać kolejne.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *