Jak wybrać wygodne hokery?

Wiele osób decyduje się urządzić swoją kuchnię w nowoczesnym stylu. Część z nich wyposażona jest w barki lub wyspy kuchenne. Jeśli będą one pełniły równocześnie rolę stołu koniecznym będzie umieszczenie przy nich hokerów czyli wysokich stołków barowych. Na rynku istnieje szeroka gama tych siedzisk. Niektóre z nich posiadają niskie oparcia niektóre natomiast nie mają ich wcale, większość modeli posiada również podłokietniki.

Kupując hokery zwróćmy uwagę na to jak komponują się one z pozostałymi elementami aranżacji wnętrza. Mogą one być dobrane na zasadzie kontrastu, będą stanowiły one wtedy interesujący akcent wystroju.

kuchnia, biała, Opoczno_Field Blue, hokery

Osoby lepiej czujące się w bardziej tradycyjnych pomieszczeniach mogą zdecydować się na hokery zrobione z drewna, Zwolennicy nowoczesnego wzornictwa wybiorą hokery metalowe posiadające siedziska plastikowe lub pokryte kolorową tapicerką. Siedziska te mogą mieć cztery nogi lub jedną z mechanizmem umożliwiającym obracanie się.


Oprócz designu przy wyborze hokerów warto zwrócić uwagę na ich parametry. Przyjmuje się, że wygodny hoker to taki przy którym odległość od niego do blatu to ok. 25 cm. ,szerokość siedziska to 40 cm. Natomiast by zapewnić komfortowe podparcie stopom podpórka pod nogi powinna znajdować się ok. 40 cm od siedziska.

O ile typowy barek powinien mieć 110- 120 cm wysokości to hoker stojący przy nim odpowiednio 80- 90 cm. Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku wyspy kuchennej, która ma wysokość 80- 90 cm. tu hokery powinny mieć wysokość ok. 55- 60 cm.

kuchnia, hokery, barek, Aranzacja malego aneksu, barek, hoketkuchennego z barkiem

A który hoker będzie najlepszy?

Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Pod uwagę należy bowiem wziąć kilka spraw. Materiał z jakiego mebel jest wykonany, jego wymiary, wielkość oparcia lub jego brak to elementy wpływające na wygodę korzystania z siedziska. Warto również zastanowić się czy będziemy z hokerów korzystać na co dzień czy raczej okazjonalnie.

Jeśli z hokerów korzystamy często lepiej wybrać te z oparciem i miękkim siedzisku, jeśli z hokerów korzystamy sporadycznie sprawdzą się te bez oparcia.

Hokery mają tylu zwolenników co i przeciwników. Wiele osób uważa, że nawet najlepszy hoker nigdy nie zastąpi krzesła, również młodsze dzieci będą miały kłopot, by samodzielnie na nim usiąść. Z pewnością jednak zyskają one uznanie wśród sporej części dorosłych użytkowników.

kuchnia, Opoczno_Crystal_Palace_2, hokery


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *