Miejsce na stół – jadalnia, salon, kuchnia, a może między salonem a kuchnią?

Stół to jeden z ważniejszych mebli w naszym domu. To przy nim odbywa się spora część życia rodzinnego, przy nim jemy codzienny obiad, rozmawiamy i przy nim celebrujemy rodzinne uroczystości. W zależności od wielkości pomieszczeń można go zaplanować w różnych częściach mieszkania.

Stół w kuchni

W każdej kuchni na pewno przyda się miejsce gdzie można wygodnie usiąść, zjeść śniadanie, napić się porannej kawy. Stół w kuchni to także dodatkowe miejsce do pracy, można przy nim na przykład przygotowywać produkty do późniejszego gotowania. W wielu kuchniach nie zmieści się tradycyjny stół dlatego często proponuje się w jego miejsce półwyspy kuchenne, przy których można zjeść szybką przekąskę.

Stół w kuchni drewniany, biała kuchnia, jedno okno w kuchni

Stół w jadalni

Jadalnia to przestrzeń w której centralne miejsce zajmuje stół. Nie musi on być duży, ważne by każdy członek rodziny miał przy nim swoje miejsce. Warto przemyśleć także zakup stołu rozkładanego. Podczas codziennego korzystania z jadalni nie będzie on zajmował dużo miejsca, natomiast podczas spotkań ze znajomymi lub rodzinnych uroczystości rozłożony pozwoli na długie i wygodne wspólne świętowanie.

Stół w jadalni, fuksja, stół biały połysk

Stół w salonie

Jeśli decydujemy się ustawić stół w salonie zwykle musi on dzielić przestrzeń z miejscem do wypoczynku. W pobliżu będzie pewnie ustawiona sofa lub rozłożysta kanapa. Dlatego stół nie powinien zajmować za dużo miejsca, tu również sprawdzi się stół rozkładany. Ogromna ilość wzorów i kolorów stołów pozwoli wybrać ten najbardziej pasujący do wnętrza. Bogata oferta sprawia, że stół w naszym salonie może być nie tylko meblem funkcjonalnym ale też ozdoba pomieszczenia.

Stół w salonie, klinkier na ścianie, kanapa narożna, stolik kawowy szklany

Stół między salonem a kuchnią

Ponieważ otwarte kuchnie są bardzo popularne często miejscem, które wybieramy na stół jest przestrzeń na granicy kuchni i salonu. To umiejscowienie sprawia, że wygodnie jest nam serwować potrawy a jednocześnie stół nie zabiera przestrzeni przeznaczonej na wypoczynek w salonie.

Stół, kuchnia biała z drewnem, barek w kuchni

Przeanalizujmy wszystkie możliwości i ustawmy stół w najlepszym położeniu. Niezależnie jednak gdzie będzie on stał z pewnością będzie integrował wszystkie osoby przy nim siedzące.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *