Meble w salonie- na co zwrócić uwagę w wystroju wnętrz

Salon to z reguły najbardziej przestronne miejsce w domu. To tu odpoczywamy, przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną lub oglądamy telewizję. Właśnie dlatego powinien zostać tak urządzony, by czuć się w nim komfortowo. Urządzanie powinniśmy zacząć od zastanowienia się jaki styl życia prowadzimy. Jeśli często zapraszamy gości musi być wystarczająco dużo miejsca by wygodnie usiąść, jeśli lubimy czytać być może uda znaleźć się miejsce na wygodny szezlong.

Głównymi meblami salonu są wygodna fotele oraz kanapa. Dobrze wybrać takie meble, które bez trudu uda się dopasować do różnych sytuacji oraz zmienić ich ustawienie.

salon, dwie kanapy, fotel, stolik kawowy, jadalnia, szafka pod telewizor

Wybierając kanapę należy zwrócić uwagę na cały wystrój pomieszczenia, zasłony, podłogi, dywany. Podejmując decyzję o zakupie kanapy i foteli warto zastanowić się nad materiałem jakim będą one obite.

Jeśli w domu są małe dzieci o wiele prościej będzie utrzymać w czystości meble wykonane ze skóry. Aby meble posłużyły nam dłużej należy sprawdzić z czego są wykonane, jaką mają formę, wypełnienie oraz wielkość.

 meble w salonie, stół, narożnik, krzesła

Równie ważnym elementem aranżacji salonu jest stolik do kawy. Choć niewielki, mebel ten jest bardzo praktyczny. Warto pamiętać by jego wysokość była proporcjonalna do wysokości kanapy.

Bardzo praktyczne zwłaszcza podczas spotkań ze znajomymi mogą okazać się pufy. Nie zapominajmy również o meblach pomocniczych takich jak szafka pod telewizor, półki na książki lub płyty.

Ponieważ salon to miejsce, w którym mamy wypocząć i miło spędzić czas należy zadbać o harmonijną ale jednocześnie ożywczą atmosferę. Dobierając odpowiednie kolory ścian, mebli oraz zasłon i innych dodatków można stworzyć przestrzeń sprzyjającą relaksowi.

Salon Corino, stolik kawowy, komoda, podświetlana ściana za telewizorem
Salon Corino

Oświetlenie salonu to jedna trudniejszych rzeczy. Ze względu na ilość zajęć jakie się w nim odbywają powinny zostać dopasowane różne typy oświetlenia. Lampom sufitowym i tym umieszczonym na ścianach powinny towarzyszyć na przykład lampy podłogowe ustawione obok fotela, na którym lubimy czytać.

Pamiętaj:

  • Jeśli Twoi goście zostają na noc rozważ zakup rozkładanej kanapy
  • Podnóżek to mały mebel, który uprzyjemnia odpoczynek
  • Zbyt duża ilość przedmiotów na szklanym stoliku ukryje jego przeźroczystość
  • Interesującym elementem dekoracji będą poduszki, które również podwyższą komfort odpoczynku
  • Jeśli masz wystarczająco dużo przestrzeni dodaj do salonu wygodny szezlong

 


One Reply to “Meble w salonie- na co zwrócić uwagę w wystroju wnętrz”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *