Łazienka- szczegół podkreślający całość

Dobry projekt, wysokiej jakości materiały oraz elementy wyposażenia są bardzo ważne. Ale o efekcie końcowym decydują również szczegóły, dlatego warto je dobrze przemyśleć. Drobny element może mieć wpływ na aranżację wnętrza, może je odświeżyć albo nadać nowego blasku.

Firma Ferro prezentuje ciekawe rozwiązania armatury funkcjonalnej i dobrze zaprojektowanej, przykuwającej uwagę estetyką wykończenia oraz znakomitym kształtem.

Przypominająca kiedyś słuchawkę telefoniczną rączka prysznicowa nabrała nowych kształtów. Desing nabrał lekko wyprofilowanych, płaskich form. W nowoczesnym ceniącym minimalizm stylu łazienki świetnie sprawdzi się prostokątna rączka Quadro lub okrągła Seno. Zarówno jedna jak i druga wyposażona została w system easy clean ułatwiający usuwanie osadów z kamienia.

Warto wspomnieć, że Seno zostało stworzone z myślą o zwolennikach ekologii i pomniejszania kosztów.


Przy tradycyjnym prysznicu w ciągu minuty zużywamy od 12 do 15 litrów wody na minutę, Seno to maksymalnie 7,5 litra wody na minutę, różnica jest więc znacząca. Natomiast idealnym dopełnieniem ze względu na powtarzający się motyw prostokąta Quadro, będzie zestaw natryskowy podtynkowy o tej samej nazwie.

Quadro zestaw natryskowy
Quadro zestaw natryskowy

Osoby, które lubią minimalizm z pewnością zainteresują się dwoma modelami baterii termostatycznej natryskowej Arezzo i wannowej Metalia 57. Charakteryzują się one opływowymi kształtami i elegancką chromowaną powłoką. W baterii Metalia 57 przełącznik wanna- natrysk został zintegrowany z ceramicznym regulatorem wypływu, dzięki czemu jest niewidoczny.

Metalia 57 bateria termostatyczna, wannowa
Metalia 57 bateria termostatyczna, wannowa

Wykonana z efektownego, chromowanego mosiądzu, przybierająca ciekawe kształty np. owalne, sześciokątne lub butelkowe armatura(syfony, spusty) nie musi już być chowana w ceramicznej nodze umywalki czy szafce.

Akcesoria łazienkowe, które zostaną umiejętnie dobrane do ceramiki, armatury i materiałów wykończeniowych wpłyną na estetykę całego pomieszczenia. Duża różnorodność na pewno pozwoli na ich dobór do charakteru wnętrza. Ciekawym przykładem mogą być pochodzące z kolekcji bambusowej , Programu Prysznic oraz Novatorre.

Bateria natryskowa, termostatyczna_, Arezzo
Bateria natryskowa, termostatyczna Arezzo
Akcesoria bambusowe, dozownik na mydło
Akcesoria bambusowe, dozownik na mydło

Firma Ferro to również producent elementów łączących. W ofercie znaleźć można akcesoria takie jak przyłącza kątowe, ramiona natrysków. Doskonałym uzupełnieniem zestawów natryskowych oraz baterii będą chromowane, posiadające zawory zwrotne przyłącza kątowe Quadro i Rotondo. Wybierać można wśród uchwytów natrysków punktowych, przegubowych i kolankowych, chromowanych rączek natrysków jedno i wielofunkcyjnych.

Przyłącze kątowe Quadro z uchwytem do węża natryskowego
Przyłącze kątowe Quadro z uchwytem do węża natryskowego


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *