Mała Kuchnia – Organizacja odpadów w małej kuchni

Odpady są jednym z największych problemów dla środowiska naturalnego nie tylko w Polsce ale również na całym świecie. Średnio każdy Polak rocznie wytwarza ok.300 kg śmieci. 1 lipca tego roku rozpocznie się rewolucja w wywozie i segregacji śmieci, każdy kto dba o środowisko naturalne i o własny portfel powinien przemyśleć problem segregacji śmieci. Sortowanie odpadów może być prawdziwym wyzwaniem w małej kuchni.

Do niedawna  najczęstszym  stosowanym sposobem była w kuchniach zwykła szafka zlewozmywakowa, w której postawiony był kosz na śmieci. Od pewnego czasu producenci proponują różne rozwiązania sortowania śmieci. Wśród nich warto wymienić kosz montowany do dna szafki. Drzwi szafki otwierają się w sposób uchylny. W zależności od potrzeby można tylko uchylić szafkę i wyrzucić śmieci, można uchylić szafkę i za pomocą pedała zablokować ją by w czasie pracy (obierania czy gotowania) był stały dostęp do kosza lub w pełni  wysunąć kosz tak by na przykład zmienić worek. Zaletą tego systemu jest to, że nie musimy używać rąk w trakcie wyrzucania śmieci wystarczy nogą nacisnąć pedał. Kolejnym rozwiązaniem jest kosz mocowany do frontu szafki .Wraz z otworzeniem frontu wysuwa się kosz na śmieci. Następnym sposobem na domową segregację odpadów może być kosz mocowany do dna szafki . Wyglądem przypomina duża szufladę, która po wysunięciu odkrywa dostąp do koszy na śmieci.


W zależności od szerokości szafki zlewozmywakowej można zamontować różne kosze, Na przykład w szafce o szerokości 100 i 80 cm można zamontować kosze z wieloma pojemnikami na śmieci oraz z pojemnikami na środki czystości. Można w takiej szafce przewidzieć miejsce na przybory podręczne kuchenne jak np. szczotka czy zmywak

Mała Kuchnia Mała Kuchniamala kuchnia 5mala kuchnia34 mala kuchnia344


One Reply to “Mała Kuchnia – Organizacja odpadów w małej kuchni”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *