Salon z kuchnią – aranżacja w stylu glamour : biały, czarny, szary

Salon z kuchnią – aranżacja w stylu glamour : biały, czarny,szary

Salon z kuchnią jest rozwiązaniem dla osób ceniących sobie otwarte przestrzeni. Co raz częściej spotykamy połączenie kuchni z salonem w naszym domach i mieszkaniach. Jest rozwiązanie , które ma zarówno wiele zalet jak i wad. Tylu miłośników co i przeciwników.  Jest to dobre rozwiązanie zarówno na dużych metrażach jak i tych mniejszych. Sprawdzi zarówno w domu jednorodzinnym jak i w mieszkaniu w bloku. Zatem jak urządzić salon z kuchnią? O czym powinniśmy wiedzieć decydując się na takie połączenie? Na co zwrócić uwagę planując aranżacje salonu z kuchnią?

Aranżacja salonu z kuchnią – pomysły, inspiracje, porady

Projekt salonu z kuchnią musi być przemyślany w najdrobniejszym szczególe. Powinien odpowiadać na nasze potrzeby i oczekiwania. Podążać za naszym stylem życia. Jeśli chodzi o samą aranżacje salonu z kuchnią musi być spójna stylistycznie. Pomieszczenie kuchni i salonu musi do siebie wystrojem nawiązywać. Rozgraniczyć te dwie strefy możemy poprzez chociażby poprzez podzielenie ich wyspą, stołem z krzesłami lub barkiem. Inny sposób to zastosowanie dwóch różnych podłóg w części kuchennej i w części salonowej. Również poprzez oświetlenie i sufit. Aranżacja salonu z kuchnią powinna mieć neutralną bazę. Tak by poprzez niewielkie zabiegi stylistycznie i niewielkim kosztem można było dokonać metamorfozy wnętrza salonu z kuchnią.

Salon z kuchnią, aranżacja w stylu glamour, czarna wyspa w kuchni, czarny stół
Salon z kuchnią Glamour

Salon z kuchnią – zalety i wady

Połączenie salonu z kuchnią ma swoje zalety i wady. Do niewątpliwych zalet należy otwartość i przestronność wnętrza. Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa również na relacje rodzinne. Więcej czasu pomimo wykonywania różnych czynności spędzamy wspólnie. Również przyjmując gości mamy stały kontakt z nimi przygotowując posiłki. Salon z kuchnią daje nam również większe możliwości aranżacyjne a efekt może być zachwycający. Jeśli natomiast chodzi o wady to niewątpliwie będą to rozchodzące się dźwięki i zapachy z kuchni do salonu. Również pomimo zastosowania najlepszych pochłaniaczy musimy się liczyć z częstszym odświeżaniem ścian i częstszym sprzątaniem.  A propos sprzątania to również i kuchenny nie ład będzie musiał szybciej znikać by nie wystawiać go na widok.

Salon z kuchnią – projekt wnętrza w stylu glamour

Na przedstawionych zdjęciach w artykule widzimy aranżacje salonu z kuchnią w stylu glamour. Jest to projekt salonu z kuchnią wykonany przez nas pod indywidualne zamówienie. Wykonany w oparciu o możliwości finansowe, oczekiwania naszych klientów. Aranżacja wykonana jest w kolorystyce bieli, czerni i szarości . Na zdjęciach salonu z kuchnią widzimy białe meble kuchenne na wysoki połysk z wyspą i czarnymi blatami, czarny duży rozkładany stół z białymi krzesłami. W części salonowej znajduje się duży szary narożnik, biały stoliczek kawowy, czarna podwieszana szafka RTV oraz miejsce do pracy biurko z witryną do przechowywania. Meble są na wysoki połysk. Jest również kominek. Na podłodze są duże płytki zarówno w części kuchenno – jadalnianej jak i salonowej. Salon z kuchnią jest przestronny, elegancki i z niebywałym charakterem.

Salon z kuchnią – projekt wnętrza w stylu glamour, biało czarna kuchnią, sufit podwieszany w jadalni i kuchni, czarny stół, żyrandol glamour

Zobacz jeszcze jak urządzić salon z kuchnią


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *