Jak wymienić blat kuchenny

Wymiana blatu kuchennego w kuchni jest bardzo prosta, wpływa na estetyczny wygląd kuchni, oraz zwiększa jest wartość. Kuchenne blaty na szafkach w kuchni są przeważnie w standardowych wymiarach, to samo dotyczy otworu pod zlew czy płytę grzejną. Blaty kuchenne występują w różnych wzorach i materiałach, z płyty wiórowej pokrytej laminatem hpl i z droższego trwalszego granitu lub marmuru.jak wymienić blat kuchenny

Wymiana blatu kuchennego :

Odłącz zlewozmywak od przyłączy kanalizacyjnych,  żeby usunąć istniejący blat. Odłącz wodę za pomocą zaworu odcinającego pod zlewem. Przed odłączeniem zlewozmywaka, upuść nadmiar wody poprzez włączenie obu uchwytów zlewu. Odłącz przewody wodne i przewód spustowy. Kiedy już Wszystko zostało odłączone podnieś zlew i odłóż na bok.

Odkręć blat od korpusu szafek, za pomocą śrubokręta lub wkrętarki odkręć wkręty mocujące blat do korpusu szafek. Po usunięciu wszystkich wkrętów zdejmij blat z szafek, jeśli blat jest zbyt duży i ciężki poproś partnera, aby pomógł ci podnieść.


Umieść nowy blat kuchenny na szafkach korpusowych, przykręć do korpusu szafek kuchennych za pomocą wkrętów od spodu, wszystkie łączenia blatu uzupełnij przed przykręceniem silikonem.

Zamontuj zlewozmywak. Przed umieszczeniem zlewu w otwór w blacie wypełnij otwór silikonem, który będzie zabezpieczał  przed dostęp wody do płyty wiórowej. Podłącz wodę i odpływ od spodu. Upewnij się, że przewody są prawidłowo podłączone. Przykręć zlew do blatu kuchennego za pomocą specjalnych mocować zlewozmywaka. Zastosuj dodatkowo klej uszczelniający wokół zlewu zapobiegnie to przeciekaniu wody między zlewem a blatem.

Zamontuj listwę przyścienną między blatem, ścianą, listwy takie są przykręcane na wkręty lub przyklejane.

Wytrzyj blat, zlewozmywak podłogę i ściany wilgotną szmatką, aby usunąć kurz i resztki uszczelniacza, który może kapać.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *