Planowanie Kuchni

projekty kuchni

Planowanie kuchni – Kuchnia dla wielu  jest najważniejszym pomieszczeniem w domu  więc projekt idealny jest koniecznością. Zacznij od oceny własnej przestrzeni, pomiarów i dokonania dokładnego planu podłogi. Typ układu kuchni wybierz w zależności od ilości miejsca jakie masz, ale weź pod uwagę następujące rady przed wizytą projektanta kuchni.

 Czy można zmienić bieżący układ?

Nie trzeba trzymać się  poprzedniego układu, chociaż jeśli jest to mała przestrzeń można go zachować.

Od czego zacząć?

  • Zwróć uwagę na położenie istniejących punktów energetycznych, rur , okien i drzwi.
  • Stosując te same pomiary należy naszkicować, jakie chcieliby Państwo urządzenia, blaty i fronty
  • Należy pamiętać, że zmiana położenia przyłączy  lub cech strukturalnych podwyższy całkowity koszt.

Co Praktycznie  trzeba wziąć pod uwagę?

Przy projektowaniu kuchni trzeba wziąć pod uwagę jej funkcjonalność . Przygotowanie posiłków, gotowanie, podawanie i mycie to cztery główne zadania wszystkie kuchnie muszą spełniać. Upewnij się, że każda strefa ma wystarczającą przestrzeń blatu, przechowywanie skojarzonych rzeczy i wszystkie niezbędne urządzenia pod ręką.

Projektanci przykładają dużą uwagę do tzw. “trójkąta roboczego” tj układu względem siebie zlewu, kuchenki i lodówki- powinny one tworzyć narożniki trójkąta.

Podczas projektowania kuchni, oprócz dobrego usytuowania sprzęty AGD, bardzo ważne jest odpowiednie usytuowanie szafek. Jednak należy pamiętać aby tak rozplanować szuflady, półki, kosze, żeby przechowywane w nich potrzebne akcesoria i produkty były w odpowiednim miejscu i przez to łatwo dostępne. Bardzo ważnym elementem w projektowaniu kuchni jest odpowiednie połączenie stref gotowania, zmywania i przechowywania.

planowanie kuchni w domku jednorodzinnym planowanie kuchni  z barkiem planowanie kuchni z wyspą


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *