Nowoczesne lodówki – dodatkowe funkcje

Porady

Lodówka to jeden z ważniejszych sprzętów AGD w kuchni. Trudno sobie dziś wyobrazić bez niej życie. Kiedyś zadaniem lodówki było bezpieczne przechowywanie żywności. Dziś producenci prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach, które mają ułatwić nam codzienność. Klasa oszczędności energii, chłodzenie czy mrożenie produktów spożywczych to dziś zbyt mało aby lodówka zwróciła na siebie uwagę kupującego. Odszranianie i odmrażanie lodówki to funkcja, która właściwie jest standardem. W niektórych modelach funkcja ta dotyczy również zamrażarki. Kostkarki do lodu, dozowniki na mrożone napoje, specjalne, profilowane półki na butelki, wykonane w taki sposób by nic się nie mogło wylać to tylko kilka przykładów.

Nowoczesne lodówki - AMICA_15042013_small

Nowoczesne lodówki sterowane są elektronicznie, mają wyświetlacze LED, wyposażone są w alarmy otwartych drzwi, mogą mieć wbudowany barek.Z najbardziej zaawansowanymi technologicznie można komunikować się za pomocą smartfona. Nie tylko sprawdzić można zawartość lodówki, datę przydatności poszczególnych produktów ale lodówka może na przykład „podpowiedzieć” menu złożone z produktów, które obecnie są w niej przechowywane. Innowacyjnym rozwiązaniem jest również możliwość robienia zakupów w sklepach internetowych dzięki specjalnemu panelowi LCD lodówki.

Nowoczesna lodówka to także wyjątkowy design. Coraz częściej spotykamy lodówki w różnych kolorach albo ze śmiesznymi obrazkami lub pejzażami. Dostępne są również takie, na których obrazy zmieniają się w dziennym świetle widać inny obraz niż  wciągu nocy. Można znaleźć lodówki przypominające angielskie budki telefoniczne lub stylizowane na te z końca lat 60-tych. Wybór jest ogromny, ograniczony tylko naszą kreatywnością, odwagą wykorzystywania śmiałych rozwiązań i budżetem.

Niezależnie jednak od wybranego modelu, pamiętajmy by lodówka nie została wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz stała w pomieszczeniu o zakresie temperatur nie przekraczającym +2̊ C- 32̊ C.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *