Otwarta kuchnia i jej wady

Otwarta kuchnia przy wielu zaletach jakie posiada niestety ma i wady. Po pierwsze hałas. Dochodzące dźwięki z kuchni mogą przeszkadzać domownikom w oglądaniu telewizji, czytaniu, wypoczynku. Pomimo iż urządzenia elektryczne takie jak np. lodówki, kuchnie mikrofalowe, zmywarki mają coraz lepsze parametry jeśli chodzi o poziom emitowanego hałasu to nie da się ich zupełnie wyeliminować. Nie zapominajmy również o dźwięku blendera, robota kuchennego czy zwyczajnych odgłosach codziennych czynności w kuchni jak : wyjmowanie sztućców, garnków, szum gotującej wody. Poza tym także sam proces przygotowywania posiłków będzie widoczny z salonu.
Po drugie decydując się na otwarta kuchnie musimy mieć świadomość rozprzestrzeniania się kuchennych zapachów wnikających w tkaniny i tapicerkę oraz unoszenia się pary osiadającej na meblach.
Częste sprzątanie i przymus zachowania porządku to kolejna wada. Taka kuchnia wymaga ciągłego porządku na blacie, nie zostawimy też na widoku brudnych naczyń. Dla rodzin z małymi dziećmi otwarta kuchnia to brak możliwości wyizolowania jej co daje milusińskim możliwość łatwego dostępu do szuflad, szafek oraz do gotujących się potraw. Połączenie kuchni z salonem wymusza zastosowanie spójnych rozwiązań estetycznych z salonem, Oba pomieszczenia powinny harmonizować stylistycznie ze sobą. Poprzez to , ze kuchnia sama w sobie stanowi funkcje reprezentacyjną zwiększa nasze nakłady finansowe poprzez wybór droższych materiałów wykończeniowych, mebli, oświetlenia czy sprzętu do zabudowy


otwarta kuchnia biała, czarna, limonka, wyspa kuchenna, barek


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *