Kiedy warto urządzić kuchnię z wyspą?

Gdy mamy dużą kuchnię, ustawienie wyspy pośrodku może nam ułatwić pracę. Wyspa, która jest blatem z półkami i szufladami, pełni funkcję idealnego usytuowanego i wyposażonego miejsca pracy, przy którym kilka osób jednocześnie może przygotować obiad, Wyspa kombajn, na której koncentrują się urządzenia – płyta grzewcza, zlew, blat – pozwala na uwolnienie ścian od tradycyjnej zabudowy.  Taka niestandardowa aranżacja sprawdza się, gdy w pomieszczeniu sa duże okna lub gdy prowadzi do niego kilkoro drzwi. Wyspa jest też bardzo dobrym rozwiązaniem w kuchniach połączonych z jadalnią lub salonem. Jako masywny blat stosując w poprzek pomieszczenia może naturalnie dzielić otwarte wnętrze. Warto tu odróżnić dwa popularne rozwiązania. Pierwsze polega na potraktowaniu wyspy jako blatu roboczego ustawionego równolegle do tradycyjnego ciągu kuchennego. Płyta grzewcza, zlew, piekarnik znajdują się przy ścianie, więc większość czynności kuchennych wykonuje się, stojąc tyłem do salonu, blat wyspy zaś jest miejscem podawania gotowych potraw lub stołem barowym.

Drugie rozwiązanie to umieszczenie na wyspie kuchenki i zlewu. Wpływa to na aranżację nie tylko kuchni , ale i przylegającego pomieszczenia. Okap nad wyspą staje się mocnym akcentem otwartego wnętrza. To rozwiązanie najlepiej realizuje ideę gotowania jako czynności rodzinnej i towarzyskiej, sprzyja integracji.  Gospodarze szykujący posiłek mogą brać udział w przyjęciu.

Wyspa kuchni otwartej ma dwa brzegi – kuchenny i pokojowy. Jeżeli chcemy zasłonić kuchnię, można brzeg wyspy osłonić ścianką o 25 cm wyższą niż jej blat, by od strony salonu powstał barek


Kuchnia biała, wyspa kuchenna biała, czarny blat, fototapeta limonka na ścianie

Kuchnia, wsypa kuchenna, barek kuchenny

Kuchnia biała, duża wyspa kuchenna


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *