Otwarta kuchnia

Połączenie kuchni z salonem to praktyczne rozwiązanie sprawdzające się zarówno w nowoczesnych, jak i w klasycznych wnętrzach. Dzięki niemu uzyskujemy przestronne pomieszczenie, które – odpowiednio urządzone – spełni reprezentacyjną rolę. Niegdyś kuchnia stanowiła skrywaną przestrzeń prywatną o funkcjach czysto praktycznych, współcześnie może być traktowana jako sceneria dla przyjęcia, biesiady i wypoczynku. Spotkania w gronie rodziny czy dobrych znajomych nierzadko przybierają charakter wspólnego przygotowywania posiłków. W odpowiedniej aranżacji goście mogą poczuć rodzinną atmosferę domu. Wnętrze takie pozwolą stworzyć meble z oferty firmy Mebin.

Miłośnicy nowoczesnego stylu docenią zestaw ArtModulo, którego oryginalny design w połączeniu z wysokiej jakości materiałami zapewni prestiżową przestrzeń dla mistrza kuchni i jego gości. Zastosowano w nim nowoczesne rozwiązania techniczne podnoszące komfort użytkowania mebli, takie jak szuflady z elektrycznym systemem wspomagania wysuwu senso drive czy zawiasy ze zintegrowanym systemem domykania. Salon i kuchnia, w których znajdują się meble z tej samej linii w kolorze czereśni połączonej z elegancką czernią szklanych tafli, to wizytówka dobrego smaku gospodarza dbającego o stworzenie odpowiedniej oprawy dla przyjęcia gości. Dodatkowym, niezwykle efektownym a zarazem funkcjonalnym rozwiązaniem są specjalne, sterowane elektronicznie ekrany, które poprzez ich zasunięcie pozwalają na oddzielenie otwartej kuchni od pokoju.

Wyjątkowe wrażenie robi też kuchnia Moon, w której zastosowano elementy nowoczesnej stylistyki łączącej czarne szkło z kontrastowymi detalami w intensywnym pomarańczowym kolorze. Estetykę brył podkreśla oświetlenie LED umieszczone w cokołach i górnych szafkach oraz światło we wnętrzach szuflad uruchamiane przez czujnik ruchu.

Eleganckie, reprezentacyjne meble klasyczne doskonale wypełnią przestronne wnętrze rezydencji. Zestaw Toskania został zaprojektowany dla miłośników włoskiego stylu. Wykonano go z drewna wybarwionego na kolor antycznego orzecha. Kunszt tradycyjnego rzemiosła widoczny we frezowaniu i idealnie wyszlifowanych powierzchniach pokrytych lakierem, szlachetność litego drewna i kamień blatu sprawiają, że urządzone nimi wnętrza salonu i kuchni są szykowne i godne wyeksponowania.


Ze wszystkich pomieszczeń w domu, to właśnie kuchnia przeżyła ostatnio największą przemianę. Jest tym miejscem w gospodarstwie domowym, w którym pojawiło się najwięcej nowoczesnych technologii, materiałów i urządzeń. Jednocześnie wypełniła się designem najwyższej klasy. Takie połączenie doskonale prezentuje linia Opium – meble z naturalnego forniru z elementami z naturalnego drewna – z zewnątrz tradycyjne, wewnątrz z nowoczesnymi rozwiązaniami. Gospodarzy domu z otwartą kuchnią usatysfakcjonuje zastosowany w nich system bezpiecznie i cicho zamykanych szuflad (servo – drive) i system ich organizacji (orga – line), zwiększające funkcjonalność i wygodę użytkowania. Na uwagę zasługuje też zamontowany w zlewozmywaku rozdrabniacz resztek – praktyczne urządzenie szczególnie wówczas kiedy chcemy dodatkowo zabezpieczyć się przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu.

Kuchnia połączona z salonem sprawdza się wtedy, gdy posiłki są przygotowywane i podawane przez gospodarzy, a wyeksponowane w niej meble i wyposażenie pozwalają na właściwe uhonorowanie gości, niezależnie od charakteru spotkania. W zestawieniu z salonowymi meblami tej samej kolekcji, meble Mebin tworzą spójnie stylistyczne, praktyczne i zarazem modne pomieszczenie.

Otwarta kuchnia czarna, pomarańczowa, jadalnia, stół czarny, krzesła czarne, płytki beton

ArtModulo Kuchnia
ArtModulo Kuchnia
Toskania Kuchnia, kuchnia klasyczna, drewno, stół
Toskania Kuchnia

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *