Jak zaprojektować własną sypialnię?

Sypialnia to miejsce bardzo prywatne, wstęp tu mają tylko nieliczne osoby. Niestety często zdarza się, że w związku z tym iż nie wiele osób widzi sypialnię pozwalamy sobie na większy luz i czasem może doprowadzić to do poswatania bałaganu. Aby jednak dobrze wypocząć i rano wstać wyspanym warto poświęcić trochę czasu na dobre zaplanowanie sypialni. Zaczniemy od określenia wielkości pomieszczenia. Jest to ważne, jeśli chcemy wybrać nowe meble do sypialni musimy znać jej dokładne wymiary. Zarówno wymiary jak i budżet stanowią bazę, na której budujemy nasze wyobrażenie o idealnym miejscu do odpoczynku.

Wybór stylu określi jakie meble będziemy kupować.

Podstawą oczywiście jest wygodne łóżko i od niego zaczynamy meblować sypialnię. Przy zakupie łóżka warto zastanowić się jaki będzie potrzebny jego rozmiar, wziąć pod uwagę z czego będzie wykonane oraz jaki wybrać materac. Od tych elementów zależy komfort naszego odpoczynku. W zależności od wielkości pomieszczenia dobieramy pozostałe meble: stoliki nocne, być może komody lub szafy albo toaletkę.

Kolorystyka sypialni również ma znaczenie. Wybierając ją zwróćmy uwagę by nie używać intensywnych, energetycznych kolorów, które pobudzają, sypialnia to przecież miejsce relaksu i wypoczynku. Oczywiście nie musimy zupełnie rezygnować z wyraźnych barw, najlepiej jednak będzie gdy ograniczymy je do zaakcentowania detali.

Ponieważ jak to już zostało wcześniej wspomniane sypialnia to bardzo osobista przestrzeń, można w niej trzymać prywatne pamiątki lub powiesić na ścianach własne zdjęcia, niekonieczne takie, które wszyscy goście mają oglądać.

W sypialni ważne jest oświetlenie. Powinno ono stworzyć miłą atmosferę. Dobrze jest więc oprócz jednego większego źródła światła pomyśleć o mniejszym, tworzącym intymny nastrój. Warto również zainstalować lampki przy łóżku, polubią je zwłaszcza osoby lubiące zasypiać przy miłej lekturze.

Pamiętajmy, że sypialnia to miejsce, które tworzymy tylko dla siebie i to my mamy się w niej czuć komfortowo. Starajmy się aby nie stworzyć tu wrażenia przeciążenia pomieszczenia, sprawdzi się tu zasada ?im mniej tym lepiej?.

sypialnia brąz, szafa przesuwna z lustrami, łóżko brąz, szafki nocne brąż-drewno

 

 

sypialnia, szafa, szaro-biała

sypialnia, szafa przesuwna z fototapetą, łóżko szare

 

sypialnia_fiolet_fototapeta_kwiaty_fiolet


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *