Wygodna szafa wnękowa – jak ją dobrze zaplanować

Szafa wnękowa to pomysł, który sprawdzi się w każdym domu. W zależności od jej użytkownika( osoba dorosła, dziecko) i jego potrzeb można dopasować elementy wyposażenia szafy. Szafa wnękowa oprócz miejsca na przechowywanie ubrań może służyć do przechowywania innych przedmiotów. Może w niej znaleźć się miejsce na odkurzacz, deskę do prasowania, żelazko albo plecaki, kije trekkingowe lub inny sprzęt sportowy.

W pokoju dziecięcym lub młodzieżowym za przesuwnymi drzwiami można ukryć biurko oraz komputer i drukarkę.

pokój dziecięcy/młodzieżowy, róż, drewno, biały, brąz, biurko, łóżko, szafa przesuwna

Dobrze dopasowana szafa zawiera akcesoria ułatwiające przechowywanie potrzebnych nam przedmiotów, a każda rzecz ma w niej swoje miejsce. W każdej szafie znajdują się półki do układania ubrań a w większości szaf montowane są drążki do wieszania wieszaków. Dobrze by znalazło się w niej miejsce na szuflady, w których znacznie łatwiej przechowywać bieliznę oraz inne drobne przedmioty. Jeśli szuflady wyposażone będą w specjalny organizer dużo łatwiej będzie odszukać potrzebną rzecz.


Sypialnia beż, niebieski, szafa wnękowa z drzwiami przesuwnymi

Szafę można także wyposażyć w metalowe kosze wysuwane tak jak szuflady. Ich zaletą jest to, że bez potrzeby wysuwania widoczna jest ich zawartość a ich budowa pozwala na swobodny przepływ powietrza.  Najwyżej w szafie zwykle znajduje się półka pawlaczowi, można na niej przechowywać rzeczy, które używane są rzadziej albo ubrania sezonowe.

Jeśli ktoś lubi kolekcjonować buty lub torebki dobrze jest zaplanować specjalną przestrzeń dla nich. Buty można również przechowywać albo na specjalnych półkach albo na wieszakach stworzonych właśnie z myślą o butach. Oprócz tego, że w szafie robionej na zamówienie można dopasować wszystkie jej elementy do własnych potrzeb ma ona jeszcze tę przewagę nad szafą wolnostojącą, że można ją zamontować na przykład na poddaszu, w miejscu gdzie są skosy.

Szafa wnękowa może również stanowić ozdobę, w zależności od rodzaju wypełnienia drzwi przesuwnych można uzyskać ciekawy efekt wpływający na podwyższenie atrakcyjności wnętrza.

Sypialnia, szafa przesuwna, deska do prasowania, szuflady, półki, wieszaki


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *