Rozplanowanie łazienki

Urządzenia łazienkowe można podzielić pod względem funkcji oraz wymiarów i miejsca montowania. Jedną grupę stanowią muszla ustępowa i bidet – urządzenia podobne i umieszczane na tej samej, niedużej wysokości.. Druga to umywalki – sytuowane wyżej. Do trzeciej grupy należą wanna i natrysk.

Jedna łazienka w domu to za mało. Minimalny program to dwa pomieszczenia:  osobne WC i łazienka kąpielowa. Rozdzielenie pomieszczeń sanitarnych jest bardzo korzystne zarówno pod względem użytkowym, jak i higienicznym.

mała łazienka biała, zabudowa pralki w szafce

Zachowanie tego podziału to podstawa dobrej aranżacji łazienki. Najlepiej, jeżeli uda się umieścić sedes i bidet przy jednej ścianie, umywalki przy drugiej, wannę lub natrysk przy trzeciej. Wszystkie te urządzenia bez problemu można ulokować w pomieszczeniu wielkości 8 m2. W łazience małej, wąskiej lub o nieregularnym kształcie musimy szukać kompromisów. Więcej możliwości aranżacyjnych stwarza natomiast łazienka duża, w której na przykład możemy usytuowac wannę tak, aby mieć do niej dostęp z trzech stron. Można także wolno stojącymi  ścinkami wydzielić aneksy bądź sedes i bidet schować we wnęce. Zastosowanie stref dobrze wpływa na funkcjonalność i urozmaica przestrzeń

mała łazienka biała, szara, umywalka nablatowa, szafka pod umywalkę biała


mała łazienka płytki fanal seria allegro 2, umywalka nablatowa, prysznic

mała łazienka płytki fanal seria allegro, pralka w szafce


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *